Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 11-10-14, 23:24
Το avatar του χρήστη tkougi
tkougi Ο χρήστης tkougi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-11-2013
Περιοχή: Ροδος
Μηνύματα: 138
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην τον ακους.
Απο τα τεστ με τη μεγαλυτερη ακριβεια στις μετρησεις τα jbl.
Εχεις πεσει στην περιπτωση αν δεν μετρανε σωστα.
αν κρινω απο την διαφαθμηση που εχουν εχεις δικιο και εγω καλα ειχα διαβασει γενικα...μαλλον ειμαι γκαντεμης
-------------------------
λοιπον επειδη μυριζε πολυ αμμωνια το ενυδριο και μου την ειχε δωσει αδειασα γυρο στο 70-80% του νερου για να φυγει η μυρωδια.
και λεω δεν κανω δοκιμη τα τεστ να δω ποιο δουλευει και ποιο οχι?
ξεκηνησα με το ph kh no2 no3 και λεω δεν ξανακανω μια και το nh4.
αρχιζω και στο τελοσ οταν το αφησα ειχε αυτο το πρασινοκατι χρωμμα που ειχε καθε φορα,ε λαω μια απο τα ιδια και το αφηνω στην ακρη.μετα απο 15 λεπτα παω να το δω και πεταχτηκα πανω. ειχε γινει μπλε.περνω το χαρτακι με τα χρωμματα αλλα λογο περιεργου φωτισμου ειναι ή 3 ή 5 (μαλλον 5)αμμωνια.
η μονη διαφορα απο τις αλλες μετρησεις ηταν η αλλαγη του νερου που εκανα, αλλα επειδη εβαλα απο τη βρυση επεσε και η θερμοκρασια απο 33 στους 26 περιπου.
ααα και η αλλη διαφορα ειναι οτι κουνουσα το μπουκαλακι σε καθε διαφορετικη σταγονα που εβαζα (τις αλλες φορες μονο στο τελοσ το κουνουσα,ενιαμεσα μονο μια ανακηνηση εκανα)
τι να εκανε τη διαφορα η θερμοκρασια ,το κουνημα ή μηπως ηταν τοσο πολυ η αμμωνια μεσα που δε εδειχε τιποτα σαν να μην εχει?
θα δοκιμασω παλι και αυριο να δω τι θα μου δειξει

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tkougi : 11-10-14 στις 23:24 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01478 seconds with 11 queries