Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 06-12-12, 23:52
Pallios Ο χρήστης Pallios δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-04-2010
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

Καταρχήν ευχαριστώ πάρα πολύ για τις άμεσες απαντήσεις ειδικά η πρώτη απάντηση σου Γιάννη είναι κατατοπιστικότατη ... τώρα κάποιες συμπληρωματικές ερωτήσεις:

1)60 με 70 βάρια με γεμάτη την μπουκάλα είναι κάλα το καλοκαίρι μου γράφεις... τώρα όμως έχουμε χειμώνα άρα πόσα βάρια είναι καλά? και όταν η μπουκάλα κοντεύει να αδειάσει πρέπει να το αλλάξω?

2)μου προτείνεις να καταργήσω την ηλεκτροβαλβίδα και να δουλεύει 24 ώρες το 24ώρο κάτι που μου φαίνετε καλή λύση διότι το ph controller μου φαίνετε ακριβώ για την ώρα (για να την καταργήσω πρέπει να την αποσυνδέσω πλήρως ή απλά να μην βάλω την πρίζα στο ρεύμα??)

Αυτές είναι βασικα οι απόριες μου από εκεί και πέρα υποθέτω θα πρέπει να ανοίξω πολύ λίγο την βαλβίδα της μπουκάλας και να παρατηρώ την ένδειξη να πάει στα βάρια που θα μου πεις. Μετά θα ανοίξω σιγά σιγά την βελονοειδή βαλβίδα μέχρι να πάει η ένδειξη στο 0.5-1.

Όταν τα κάνω όλα αυτά το ph μου από 7.8 που είναι τώρα ξέρουμε περίπου πόσο θα πέσει??? Υποθέτω θα πρέπει να το μετράω συνέχεια την πρώτη μέρα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01272 seconds with 11 queries