Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #45  
Παλιά 18-10-12, 08:26
g81gr Ο χρήστης g81gr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: heraclion crete
Μηνύματα: 601
Προεπιλογή

Να πω και εγώ την εμπειρία μου... Το πρώτο μου ενυδρείο ήταν μία γυάλα με ένα κακόμοιρο μονομάχο... Τα κλασικά σου τον πουλάνε, και μετά παθαίνεις κατάθλιψη βλέποντας τον να μην μπορεί να κουνιθεί, να ασφυκτιά και τελικά βρίσκεις ένα ενυδρείο... Έτσι κι εγώ, βρήκα το παλιό ενυδρείο της γιαγιάς μου (130λτ) και το γέμισα με ότι ψάρια βρήκα κυριολεκτικά!!!έβαλα το μονομάχο με 3 μονομαχίνες, έβαλα μόλυ, γκάπι, ένα σκαλάρι, 2 τιγράκια, 1 κλόουν βυθού, 2 μαύρα καρχαριάκια με κόκκινη ουρά (έτσι μου τα είπαν δεν ξέρω τι ήταν) 1 πλακώστομο, 2 γλύπτες, και 2 γατόψαρα!!! και κάποια στιγμή έβαλα ένα σαλιγκάρι apple snail και μου το έφαγαν τα μόλι!!! Φυσικά όλα αυτά τα έβαλα μέσα στο ενυδρείο με τις ευλογίες των πετσοπάδων!!! Κάποια στιγμή άλλαξα ενυδρείο, και πεθάνανε όλα εκτός τα μόλι τα οποία πέθαναν κάποια στιγμή αργότερα... Τελικά έβαλα μία χελώνα η οποία πάλι με τις ευλογίες του πετσοπά μου είπε δε θα μεγαλώσει πολύ, και όλα καλά και κάποια στιγμή έγινε 30 εκ μέσα στο ενυδρείο και δε χωρούσε κτλ κτλ και την έδωσα στο μουσείο φυσικής ιστορίας!!!
Τελειώνοντας, το ενυδρείο το ξαναέστισα με αληθινά φυτά γκάπι και γατόψαρα. και ιδού!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01409 seconds with 11 queries