Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #59  
Παλιά 05-07-16, 15:23
Το avatar του χρήστη Artemisia
Artemisia Ο χρήστης Artemisia δεν είναι συνδεδεμένος
Νεράιδα της Λίμνης
 
Εγγραφή: 21-10-2013
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 4.620
Προεπιλογή

Αντώνη Καλησπέρα
Παρακολουθούσα το θέμα σου , η θηλυκιά σου είναι τσαμπουκαλεμένη πολύ .... ο αρσενικός μπορεί να είναι πιο μικρός σε ηλικία γι αυτο τον κυνηγάει .
Τι τους ταίζεις ?? Ταίσε τους ζωντανές λάρβες και κατεψυγμένη τροφή mosquito larvae και bloodworms θα επικεντρωθούν λίγο στο κυνήγι του φαγητού και θα μετριάσουν την επιθετικότητα .
Έχουν πολλά δαγκώματα απο ότι είδα στις φωτό παραπάνω ενω το ενυδρείο σου είναι πολύ όμορφο για betta με κρυψώνες .
Πάρε μερικά pistia stratiotes ή floating hyacinth (Eichhornia crassipes) τους βοηθάνε να κρύβονται πιο εύκολα .
Εμένα οι 3 θηλυκές μου, έχω παρατηρήσει ,ότι ανα διαστήματα αλλάζουν κυριαρχία υπάρχει η Α , η Β και η Γ . Η Α θα ζευγαρώσει με το αρσενικό , η Β θα προσέχει το περιβάλλον και η Γ θα κρύβεται γιατι την κυνηγάνε η Α και Β.
Αργότερα η Γ θα πάρει την θέση της Α , αυτό συμβαίνει όταν τις διαλέγει ο αρσενικός .
Αν δεις ότι δεν μειώνεται η επιθετικότητα της, απομάκρυνε την για λίγο χρονικό διάστημα .

Υ.Γ. Δεν έχω μεγάλη εμπειρία με τα betta μου αλλά τα παρακολουθώ αρκετή ώρα κάθε φορά .
__________________
Κάντε τα όνειρα σας πραγματικότητα , η ζωή είναι μικρή
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01408 seconds with 11 queries