Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 16-10-05, 15:32
andreasp Ο χρήστης andreasp δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-10-2005
Περιοχή: ATHENS
Μηνύματα: 539
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από netblues
Τα πετσοπ θελουν να πουλησουν.
Οτιδηποτε κολυμπαει και δεν φαγωνεται απο τα διπλανα του συμφωνα με μερικους μπαινει και στο ιδιο ενυδρείο.
Πριν μερικές μέρες, μεγάλο petshop της θεσσαλονικης πρότεινε 5 παπαγαλοψαρα σε 20 λιτρο με το σκεπτικό οτι είναι ανθεκτικά!
ΕΛΕΟΣ...
ΑΝ μελετησεις λιγο σε τι συνθηκες ζεί καλύτερα το κάθε ψάρι θα δείς οτι νεον με guppies δεν συνδιάζονται.
Μου το ειπε και φιλος, για αυτο το ειπα και εγω. Θα το ψαξω παντως.

Παράθεση:
Πριν απο 20 χρόνια το φίλτο βυθού ήταν μονόδρομος καθοτι δεν υπηρχε και τιποτε άλλο, καθότι οι φτηνές λαι αξιόπιστες υποβρυχιες αντλίες δεν υπήρχαν.
Σημερα θεωρείται τελείως ξεπερασμένο.
Για την συντήρηση ακριβως αυτό που λες.. Οτι μαζεύει στον πατο μένει εκεί.
Τοσο στα εσωτερικά φίλτρα όσο και στα εξωτερικά μόλις αρχίσει να πέφτει η ροή, ξεπλενουμε λιγο τα σφουγγαρια, αντικαθιστουμε τον υαλοβάμβακα και έτσι απομακρύνουμε την βρώμα.
Στο φίλτρο βυθου αυτό δεν μπορεί να γίνει, μεχρις οτου να βουλώσει.
Αν δεν τον δει κανεις εγκαιρως οτι βούλωσε, τοτε αρχίζει να σαπιζει με κακές συνέπειες.
Δεν αντιλέγω οτι βγαίνει, αλλά και βαβούρα έχει, και θα βρεθείς με ενα ενυδρείο με ψάρια και άστρωτο φίλτρο....
Γιατί άστρωτο φίλτρο?
Το φίλτρο μου μένει στην θεση του ως έχει!
Στέλνω μαζί δυο φωτογραφίες του ενυδρειου. Η μια ειναι πιο κοντινη του φιλτρου βυθου. Εχω την εντυπωση οτι ή κατι λάθος λέω, ή κατι λάθος καταλαβαίνεις.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  enydreio_1.jpg
Εμφανίσεις:  552
Μέγεθος:  103,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  enydreio_2.jpg
Εμφανίσεις:  1032
Μέγεθος:  82,7 KB  

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη andreasp : 16-10-05 στις 15:34
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02383 seconds with 12 queries