Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #37  
Παλιά 24-06-12, 18:55
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

Σας παρουσιαζω και εγω το επιτευγμα μου αλλα δυστηχως εχω το ιδιο θεμα με τον snakepanos και δεν εχω την φωτο σε ψηφιακη μορφη να γελασουμε οποτε θα προσπαθησω να το περιγραψω οσο καλα γινεται και βεβαια τις συμβουλες των ειδικων στα pet shop μιας και τοτε το ιντερνετ δεν επαιζε ιδιαιτερα
Κολημενος παντα με τα ψαρια απο χρονια γυαλες και τα λοιπα βρισκω και αγοραζω ενα ενυδρειο μεταχειρισμενο Diy με εξωτερικο φιλτρο βυθου fluval σε καλη τιμη μιας και για μενα τοτε στο γυμνασιο 90 κατι 94 η 95 τα καινουργια ηταν απλησιαστα παω στο πετ και του λεω τι χρειαζομαι να ξεκινησω και μου δινει ενα σακουλακι ανθρακα για το φιλτρο 1 σακουλακι <<αμμωνια >>(εννοουσε τον ζεολιθο) και filterwool με ρητες οδηγιες να τα αλλαζω ανα μηνα καθολου φθηνα υλικα τοτε, εννοειτε χαλικι χοντρο μπουρμπουληθρες που ειναι απαραιτητες (ποτε δεν καταλαβα γιατι) ψευτικα φυτα( αποιρα κοχυλια δικη μου εικαστικη παρεμβαση) , και εννοειτε καμμια 10 ψαρια ολα διαφορετικα και διαφορων τελικων διαστασεων.Συνεχεια συνβουλων να μην αλλαζω ποτε νερο γιατι πρεπει να παλιωνει, μονο αν το ph του νερου γινει οξινο καθως για ολα τα ψαρια πρεπει να ειναι αλκαλικο να κανω μια μεγαλη αλλαγη νερου να το επαναφερω οποτε παιρνω και το τεστακι για το ph και εννοειτε καθε εβδομαδα να ριχνω προληπτικα στο νερο 4 φαρμακα για τις αρρωστιες, πρεζακια τα ειχα κανει τα ψαρακια τα κακομοιρα.
Το εγχειρημα κρατησε 2 χρονια ταλαιπωρησα αποιρα ψαρια μιας και καθε εβδομαδα επαιρνα καινουργια γιατι <<ψαρια ειναι τυχαινει>> κλασικη απαντηση στα πετ αν γραψω και τα ψαρια που ηταν μεσα ταυτοχρονα θα βαρεθειτε να διαβαζετε
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01527 seconds with 11 queries