Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 01-09-15, 23:39
Το avatar του χρήστη apostolis.pan
apostolis.pan Ο χρήστης apostolis.pan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-05-2015
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 268
Προεπιλογή ψαρια ασιας

γεια σας και παλι , ειχα ενα ατυχημα με το ενυδρειο μου , και πλεον σκεφτομαι πολυ σοβαρα να στησω 96 λιτρα βιοτοπικο ασιας .
το ενυδρειο θα εχει υποστρομα χωμα , απο πανω αμμο , γεμματο με ξυλα και φουλ φυτεμμενο χωρις διοξιδιο και λυπασματα . φυτα θα εχει hygrophylia corysbora , polysperma , μια αλλη αργης αναπτυξης που δεν θυμαμαι πως την λενε , java moss και λιγη valisneria nana που θα δω στην πορεια εαν την βαλω .
θελω να μου προτεινεται σε αυτα τα λιτρα μια καλη ιχθυοσυνθεση. εχω εμπειρια μονο απο guppys , θα ηθελα να ειναι με νερο βρυσης για να μην φτιαχνω νερα . ph γυρω στο 7,5 και σκληροτητες και τετοια νερο αθηνας δεν εχω τεστ . εχω μονο για τον κυκλο του αζωτου νο2 νο3 αμωνια αυτα...
μιας που τα ψαρια που εχω τωρα ξερω οτι στο νερο που εχω ζουν ευχαριστα. θα ηθελα επισης να μου προτεινεται και κανενα φυτο ακομα.
φωτισμο θα εχω 2 τ8 26 w συνολο η μια θα ειναι grolux και η αλλη ασπρη. γενικα χαμηλων απαιτησεων θα ειναι.
-------------------------
α επισης θα ηθελα και για γαριδες να μου προτεινεται τιποτα
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apostolis.pan : 01-09-15 στις 23:39 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01292 seconds with 11 queries