Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 03-11-14, 13:28
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από korasidikos Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα καλη εβδομαδα!τα φιλτρα που γραφεις ειναι σχετικα καινουργια στην ελληνικη αγορα αλλα με καλα δειγματα μεχρι στιγμης.απο συζητησεις γνωριζω οτι υπαρχουν ανταλλακτικα αν χρειαστεις κατι!να υπολογιζεις οτι η πραγματικη τους ροη ειναι περιπου ενα 30% προς τα κατω απο την ονομαστικη τους οπως συνβαινει σε ολα τα φιλτρα!
Καλημέρα φίλε μου,εγώθα σου πω ότι αυτά,τα FLUVAL, τα SUN - SUN και κάποια άλλα δεν έχουν εργοστασιακή εγγύηση και σου προτείνω να εμπιστευτείς μόνο τα EHEIM και τα JBL. Σε σύγκριση των δύο κατάλληλων για το ενυδρείο σου φίλτρων μεταξύ των εταιρειώ που σου πρότεινα το EHEIM Profesionel 3 2075 έχει κυκλοφορία 1250 lt/h,3 χρόνια εγγύηση και στοιχίζει 250€ περίπου ενώ το JBL CristalProfi e 1500 έχει κυκλοφορία 1500 lt/h, 4 χρόνια εγγύηση και στοιχίζει 166,30€ στα Pet City. Δεν θέλω να σε ωθήσω να αγοράσεις από εκεί και για να στο αποδείξω θα σου πω ότι το JBL CristalProfi e 1501 με τις ίδιες αποδόσεις αλλά με οικονομία 15W στην κατανάλωση,αφού καταναλώνει 20W έναντι 35W του προηγούμενου στα Pet City στοιχίζει 208€ που μπορεί να συμφέρει κι αυτό έναντι του EHEIM Profesionel 3 2075 αλλά έχω να σου προτείνω μέσω π.μ. από που θα το πάρεις με 157€ μόνο!!!!!!

Ξέχασα να σου πω ότι είναι το απόλυτα αθόρυβο φίλτρο.Σκέψου ότι έχω 2 στην κρεβατοκάμαρα μου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,05127 seconds with 11 queries