Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 31-12-16, 11:12
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis Εμφάνιση μηνυμάτων
Θαναση καλη αρχη-συνεχεια
για το χρωμα του νερου οι ριζες παντα θα σου βγαζουν μια κιτρινιλα που νομιζω οτι στο τελος δεν θα χρειαζεσαι τυρφη για το χρωμα.... Επισης εγω εβαλα θερμες λεντοταινιες για φωτισμο που κιτρινισαν ακομα περισσοτερο το τελικο αποτελεσμα.......Πολυ ωραιο αποτελεσμα δινουν και οι μπλε λεντοταινιες για moonlight-νυχτερινο φωτισμο.......

Βρες κσι φυλλα catalappa ή καπως ετσι ...που βοηθουν στο χρωμα και οταν λιωνουν δινουν μια ομορφη ''βρωμια'' στο ενυδρειο.....

Σε αυτο το ενυδρειο σιγουρα θα ηταν μαγικοι οι αγριοι αλλα εχουν τα θεματα τους....Νομιζω οτι τα ημιαγρια του Stendker ειναι μια καλη αλλα πανακριβη επιλογη (tefe, santarem) αλλιως κατι σε brown θα ταιριαξει τελεια..... Αν θες την αποψη μου βαλε ενα μονο ειδος. Ειναι πιο κοντα στη φυσικη κατασταση οπως θα ειναι και το ενυδρειο σου.... ΑΡΜΟΝΙΑ!!!
Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου!!! Να εισδαι καλα!!!
Ο ριζες ναι, συνεχεια θα βγαζουν χρωματακι το ξερω, θα βαλω για αρχη λιγη τυφρη και θα δω το αποτελεσμα... οσο για τον φωτισμο για αρχη εχω παρει θερμες λαμπες και θα δω πως θα βγει μολις κιτρινισει και το νερο.
Για φυλα στο βυθο θα βαλω ναι, το ψαχνω τι θα βαλω... εχω στο χωριο διαφορα δεντρα και θελω να δω τι εχω απο φυλλα...
Οσο για τους δισκους σιγουρα δεν θα μπουν αγριοι η' ημιαγριοι... αλλα οπως ειπες κι εσυ θα μπει ενα μεγαλο κοπαδι απο ενα ειδος και οχι δειγματολογιο... και φυσικα οσο τρεχει το ενυδρειο θα γινονται οι απαραιτητες επεμβασεις μεχρι να γινει οπως το θελω...
-------------------------
μπαινουν και τα υδραυλικα σιγα σιγα...
για να γινει και δοκιμη στο φιλτρο....









__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis76 : 31-12-16 στις 11:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01948 seconds with 11 queries