Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 07-08-13, 07:20
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giwrgos5 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια. οταν αγαπας κατι και το φροντιζεις σιγουρα εχεις και καλα αποτελεσματα. ειμαι συνεχεια απο πανω και ειμαι πολυ τακτικος στο θεμα της αλλαγης του νερου ( που πιστευω οτι και εκει ειναι ολο το θεμα ) οσο για την κατασταση των ψαριων εχω δοκιμασει πολλες διαφορετικες τροφες και κατεληξα στο οτι αν θελεις να δεις μεγαλους και στρογγυλους δισκους η καρδια ειναι μονοδρομος. δεν μιλαω για πουσαρισμα μιλαω για νορμαλ ταισμα 2-3 φορες την ημερα. το ξερω οτι υπαρχουν αντιθετες αποψεις σχετικα με το ταισμα καρδιας, ειναι καθαρα δικη μου αποψη και ειναι σεβαστες ολες οι αλλες γνωμες. σχετικα με το θεμα των εντερικων ειλικρινα δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα σοβαρο. εχω ψαρακια 3-4 χρ που δεν εχουν φαει τιποτα αλλο εκτος απο καρδια. το μονο που κανω ειναι 1 φορα στους 6-7 μηνες βαζω μεσα στο μειγμα λιγο flagyl και ταιζω με αυτο μερικες μερες. καθε αλλη αποψη ειναι απολυτως δεκτη και σεβαστη.
φιλε μου δεν διαφωνω καθολου απλα να μου κρατας την θερμοκρασια λιγο τσιμπιμενη στους 29+ και αν κανεις συχνες αλλαγες με νερό μην φοβασαι τιποτα .... απλα να σου πω οτι δεν μεγαλωνει τους δίσκους το φαι αλλα η αλλαγη νερου για οσους ξερουν Τωρα το flagyl ειναι μια μεθοδος αλλος την κανει και ποιο συχνα ....εγω ταιζα σπιρουλινα για μια εβδομαδα καθε 6 μηνες και το καλοκαιρι εκανα και ανεβασμα 34 ( αν και τα πιεζα τα ψαρια μου )...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΧρήστοςΠ : 07-08-13 στις 07:58
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01545 seconds with 11 queries