Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #44  
Παλιά 30-06-10, 12:46
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris21 Εμφάνιση μηνυμάτων
μπορεί κάποιος εκτός από το mimako να μου πει γιατί τον αντιμετωπίζετε λες και έχει ψάρια μέσα στο ενυδρειο του και κινδυνεύει να τα χάσει από μη στρωμένο ενυδρειο?
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, πάντως κάποια στιγμή έγραψε ότι θα βάλει χρυσόψαρα για το στρώσιμο.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris21 Εμφάνιση μηνυμάτων
άντε και βρήκε μπόλι και το έβαλε. μετά τι θα του προτείνετε? τι ψάρια θα του πείτε να βάλει μέσα? ή θα ρίξει ο άνθρωπος το μπόλι και εδώ θα αρχίσουμε τις αμπελοφιλοσοφίες όχι το ένα και όχι το άλλο?
Του πρότεινα. Αν δε συμφωνεί μέχρι να αποφασίσει μπορεί να ρίχνει μέσα τροφή ή αμμωνία. Εσύ θα πρότεινες να πάει να αγοράσει αυτά που είχε στο μυαλό του ή να μπει στη διαδικασία να ψαχτεί από τώρα;


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris21 Εμφάνιση μηνυμάτων
η συζήτηση έχει επικεντρωθεί σε στρώσιμο με αμμωνία, κάτι που συνεπάγεται και μετρήσεις με τεστ. ο άνθρωπος είναι έτοιμος να πάει να τα αγοράσει από που? από μια πόλη που έχει ένα πετ σοπ στην επαρχεία. σκέφτηκε κανείς να τον προειδοποιήσει ότι τα τεστ έχουν και ημερομηνία λήξης και ότι το πιθανότερο το όποιο πετ σοπ εκεί θα έχει ληγμένα τεστ?
Όχι δεν το σκέφτηκα και ζητώ συγγνώμη, αλλά αντί αυτού πρότεινα να αγοραστούν από ηλεκτρονικό κατάστημα και η δική μου εκτίμηση είναι ότι θα του βγουν πιο φθηνά. Εξάλλου τα τεστ θα τα αγοράσει όπως και να έχει, τι τώρα τι μετά.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris21 Εμφάνιση μηνυμάτων
mimako για άλλη μια φορά θα σου πω τη δική μου γνωμη και η επιλογή είναι δική σου. και είναι γνωμη βασισμένη στο γεγονός ότι είμαστε στις αρχές του καλοκαιριού και οι ζέστες είναι ένας παράγοντας που δημιουργεί ένα σχετικό πρόβλημα στα ενυδρεία.

ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ. κάτσε και διάβασε και προσπάθησε να κάνεις μια προσέγγιση στο τι θέλεις να βάλεις μέσα στο ενυδρειο σου.

σε δυο μήνες ακόμα και τίποτα να μην ρίξεις μέσα στο ενυδρειο εν μέρη θα είναι στρωμένο. θα είναι σίγουρα στρωμένο αν ρίχνεις λίγη τροφή 1-2 φορές την εβδομαδα. είναι και πολύ πιο φυσικός τρόπος από την αμμωνία.

όταν με το καλό αποφασίσεις τι ψάρια θα βάλεις μέσα θα ανοίξεις ένα νέο θέμα στην ανάλογη κατηγορία και εκεί βήμα βήμα θα στήσεις το ενυδρειο σου και θα το απολαμβάνεις και εσύ και τα ψαράκια σου
Σωστός σε όλα κατά τη γνώμη μου με μερικούς προβληματισμούς γιατί με μπέρδεψες. Ποια η διαφορά του να ρίχνει στην τύχη αμμωνία με το να ρίχνει στην τύχη τροφή; Και ακόμα τι εννοείς ότι με την τροφή πολύ πιο φυσικός ο τρόπος;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01665 seconds with 11 queries