Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 10-10-09, 02:03
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ίδια ιδιότητα έχει και ο κορμός του αμπελιού; Θα έμπαινε σε βιοτοπικό κεντρικής Αμερικής; (ναι ξέρω! Το βιολί μου εγώ)
Εάν δεν μπορούμε να αποφύγουμε το μαλάκωμα του νερού υπάρχει ασφαλής τρόπος να την αυξάνουμε ελεγχώμενα (μόνο με το "βρώμικο νερό" Α/Ο; )
Καλά βρε αχαΐρευτε, έχει αμπέλια στην κεντρική Αμερική? Έχεις πιεί εσύ κρασί Κόστα-Ρίκας, τσίπουρο Νικαράγουας ή σαμπάνια Παναμά ?
Όσο για την πρωτότυπη και πολύ οικολογική σου πρόταση, να χρησιμοποιούμε το "βρώμικο νερό" Α/Ο για άνοδο της σκληρότητας,
δεν νομίζω ότι είναι καλή ιδέα, γιατί υποθέτω ότι τα συστατικά που θα το πετύχαιναν αυτό κι έχουν αφαιρεθεί από το καθαρό νερό, δεν
έχουν μεταφερθεί στο "βρώμικο νερό" της Α/Ο, αλλά έχουν μείνει στα προφίλτρα και την μεμβράνη. Οπότε, θεωρητικά θα έπρεπε να ξεπλένεις
την μεμβράνη της Α/Ο στο ενυδρείο σου για να ανεβάζεις σκληρότητα. Για να αυξήσεις λοιπόν ελεγχόμενα την σκληρότητα, αρκεί να κάνεις
μικρές αλλαγές με νεράκι βρύσης που δόξα τον Θεό είναι αρκετά σκληρό, τουλάχιστον στη Θεσσαλονίκη.
Πάντως αν σκέφτεσαι να πειραματιστείς με το "βρώμικο νερό" της Α/Ο, σε παρακαλώ να μου φέρεις πίσω τους καημένους τους ξιφοφόρους.
Και στο 'χω ξαναπεί: Μη γράφεις στο φόρουμ μετά τις 23:00 κι αφού έχεις κατεβάσει 5-6 μπυρίτσες.

Υ.Γ.: Τώρα επειδή μου έβαλες την ιδέα, θα πάω νυχτιάτικα να μετρήσω την σκληρότητα του "βρώμικου νερού" της Α/Ο, βρε λες ?
Ε ρε πανηγύρια οι εταιρίες, σα να τη βλέπω τη διαφήμιση: "Συσκευές Α/Ο διπλής χρήσης, από τη μια ρίχνουν και από την άλλη ανεβάζουν gH και PH"
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01501 seconds with 11 queries