Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 14-09-07, 00:01
Το avatar του χρήστη azores
azores Ο χρήστης azores δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-04-2005
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aristomenis Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους...

Παιδια εχω φτιαξει ενα ενυδρειακι 40λιτρων και θα ηθελα να ακουσω γνωμες για το φωτισμο....(θελω ενα φωτισμο 0,5 η 0,6 περιπου στο λιτρο)ξεχασα να σας πω οτι θελω να δωσω εμφαση στα φυτα.....εψαξα στα πετ για φωτιστικο τυπου μανταλακι αλλα δεν βρηκα τιποτα.Εχει κανεις υποποψην κατι; ενοω Αθηνα Πειραια...(απο internet δεν ψωνιζω !) ενα αλλο σημαντικο που ξεχασα να σας πω ειναι οτι το ενυδρειακι ειναι τετραγωνο γιαυτο και το φωτιστικο τυπου μανταλακι ειναι μονοδρομος....δεν μπορω να βαλω φθωρισμου....και αλλη μια ασχετη ερωτηση....τι πρωτεινεται απο φαρμακο για νεοφερμενα ψαρια στην καραντινα;καποιος μου προτεινε το paraguard της σιτσεμ ...υπαρχει κατι αλλο;

σας ευχαρηστω πολλη.
Καλησπέρα και σε σένα.

Διαστάσεις ενυδρείου; Το ότι είναι τετράγωνο δεν βοηθάει και πολύ....
Για φωτιστικό τύπου μανταλάκι δεν είμαι σίγουρος ότι θα μπορέσεις να κάνεις κάτι σε φάσμα για φυτεμένo με 0,5 w/lt. Γιατί λες ότι δεν μπορείς να βάλεις φθωρισμού;

Όσο για τη δεύτερη ερώτησή σου, καταρχήν τί ψάρια είναι; Η καραντίνα πόσα λίτρα είναι; Τι μετρήσεις έχεις στην καραντίνα; Για που προορίζονται τα ψάρια; Δεν γνωρίζω για το paraguard, αλλά γενικά φάρμακα για νέα ψάρια... Τι να σου πω.... Έχουν κάποιο πρόβλημα τα ψαράκια;
__________________
web mail : azores78@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01439 seconds with 11 queries