Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 01-05-13, 04:49
Το avatar του χρήστη pantelos
pantelos Ο χρήστης pantelos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-01-2011
Περιοχή: αθηνα (παλληνη)
Μηνύματα: 496
Προεπιλογή καινουργιος στους δισκους!!!

καλημερα λοιπον!!! ασχολουμαι καιρο με το χομπυ του ενυδρειου εδω και κανα 4-5 χρονια.... κατα καιρους περασαν πολλα ηδη ψαριων και ενυδρειων απο τα χερια μου.. οι δισκοι παντα με μαγευαν σαν ψαρι..ειναι οντος ο βασιλιας!!αλλα ποτε μου δεν δοκιμασα να κρατισω θεωρωντας πως δεν εχω τοση εμπειρια και δεν θα μπορουσα αφου οπως ολοι λενε ειναι δυσκολοι στην συντηρηση... τον τελευταιο καιρο εχω διαβασει αρκετα θα ελεγα για το θεμα δισκοι και θελω να κανω ενα ξεκινιμα με αυτα τα υπεροχα πλασματα!!! τις προαλλες λοιπον ηρθε στα χερια μου ενα rio240 ας ξεκινισω με αυτο που μαλλον θα ειναι και το μεγαλυτερο θεμα της συζιτισης..... ξερω οτι χρειαζομαι αρκετα λιτρα αλλα δεν θελω να παω σε πολλα για αρχη..... σκεφτομαι να βαλω 3-4 ατομα για αρχη και μετα αν ολα πανε καλα να ερθει και ενα μεγαλυτερο ενυδρειο.... εχω διαβασει σχετικα με απαιτισεις νερου,ρουτινα αλλαγων,διατροφης,στισιμο ενυδρειου φιλτρανσης κτλπ.... τωρα σαν ξεκινιμα πειτε μου εσεις απο που θα ηταν καλο να αρχισω....δεν βιαζομαι απλα θελω πρωτα να μαθω και μετα να κανω οποιοδηποτε βημα!!!περιμενω τις γνωμες σας και σας ευχαριστω προκαταβολικα!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02224 seconds with 11 queries