Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 21-11-17, 23:07
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από WiSe Εμφάνιση μηνυμάτων
Θελω να τα κρατησω γιατι μου αρεσουν παρα πολυ. Ειδικα αυτα τα δυο δειχνουν πολυ πιο ηρεμα απο τα αλλα γενικως. Καθομαι και τα χαζευω με τις ωρες..... Γενικα αυτα τα δυο δεν ειχαν τασεις επιθεσης καθολου πριν την αναπαραγωγη.
ΑΝ αφιέρωνες λίγο χρόνο να διαβάσεις στο forum, θα διαπίστωνες ότι αυτό... είναι απόλυτα φυσιολογικό. Εν αρχή ζουν σε ομάδα για προστασία (όπου μέσα της όμως καθορίζεται και η ιεραρχία) και στην συνέχεια όταν δημιουργηθεί ζευγάρι αποκόπτεται και φυλάει με την ζωή του τον γόνο. Στην φύση η επόμενη γενιά, ΔΕΝ κινδυνεύει μόνο από τα άλλα σκαλάρια, όπως καταλαβαίνεις.
Τα υπολοιπα σπανια πολυ επαιζαν κανα κυνηγητο το οποιο ηταν στιγμιαιο. Το θυλικο περνουσε εντελως αδιαφορο απο ολους.

Τωρα εχω παρει αποφαση οτι θα τα διωξω τα αλλα δυο. Εχω δυο golden eater pleco μεσα τα οποια περνανε αδιαφορα απο το ζευγαρι. Καποιοι συγκατοικοι μπορουν να μπουν οι οποιοι να περνανε αδιαφοροι κ αυτοι οταν θα ειναι σε φαση αναπαραγωγης? Γιατι στο ζευγαρι αυτο το προβλημα προκυπτει απο οτι καταλαβαινω. Απλα να υπαρχει κινηση στο ενυδρειο.
Ένα ζευγάρι σκαλάρια (διαπιστωμένο) μπορείς να το βάλεις σε μια γεννήστρα με διαστάσεις 50 Μ Χ 50 Π Χ 60 Υ ή 60 Χ 60 Χ 60 και να αποκτήσεις την εμπειρία της αναπαραγωγής τους. Να ξέρεις όμως ότι απαιτείται κόπος και χρόνος.-
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01600 seconds with 11 queries