Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 08-04-08, 14:14
kostasthess_ Ο χρήστης kostasthess_ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-09-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 139
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kostasthess_
Προεπιλογή Ο μονομάχος μετακόμισε...Παρουσίαση νέου "σπιτιού" του!!!

Επιτέλους κατάφερα-πρόλαβα και πήρα πριν 2 εβδομάδες ένα νέο ενυδρείο (4ο στην κατοχή μου,1 80άλιτρο,1 100άλιτρο,1 400άλιτρο)για το μονομαχούλη μου...βρισκόταν σε ένα πλαστικό 5άλιτρο...

Διαστάσεις ενυδρείου: 60x25x30(ύψος) ~35λίτρα καθαρά

Εξοπλισμός: θερμοστάτης Εlite mini 50W (Θερμοκρασία 27 βαθμοί)
Φίτρο Elite stingray 10 (σφουγγάρι και substract pro απο τα άλλα μου ενυδρεία στρωμένα υλικά)

Φωτισμός: 1 λάμπα 18W Fluora-glo 10 ώρες με χρονοδιακόπτη...

Διακοσμητικά στοιχεία: Λευκή άμμος 5 κιλά Haagen,1 ρίζα μοπάνι, 1 κομμάτι λάβα

Φυτά: 1 ανούμπια νάνα, cabomba carolliana, microsorium pteropus, 1 μπαλίτσα άλγης

Λιπάσματα: τίποτα προς το παρον και μάλλον και στο μέλλον

Κάτοικοι: 1 μονομάχος

Παιδιά από τότε που τον έβαλα και έιδα την συμπεριφορά του έχω πάθει πλάκα...έιναι πανευτυχής και αυτός αλλά και εγώ...χαίρομαι πάρα πολύ που τον βλέπω τόσο χαρούμενο... Άρχισε και πάλι να μεγαλώνει η ουρά του γιατί στο παλιό του σπίτι είχε μικρήνει αρκετά...

Για πείτε μου ρε παιδιά πως σας φένεται και καμιά ιδέα-αντίρρηση για το ενυδρείο?όλα καλοδεχούμενα και αναγκαία...

ΥΓ. Να τονίσω ότι όλη μου η ενασχόληση με το hobby των ενυδρείων ξεκίνησε πριν απο 10 μήνες που μου κάνανε δώρο τον συγγεκριμένο μονομάχο σε μια γυαλίτσα 1λίτρου... Και βεβαίως χωρίς αυτό εδώ το forum και ΕΣΑΣ δεν θα είχα τώρα τίποτα...ούτε τον μονομάχο...

ΥΓ2, SORRY για την φώτο αλλά την φωτογραφική μου μηχανή θα την έχω και πάλι πίσω το βράδυ...η Φώτο είναι απο το κινητό...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00623.jpg
Εμφανίσεις:  544
Μέγεθος:  46,5 KB  
__________________
Και μην ξεχνάτε: Απο εραστιτέχνες φτιάχτηκε η Κιβωτός, και απο επαγγελματίες φτιάχτηκε ο Τιτανικός!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01580 seconds with 12 queries