Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 11-01-23, 16:04
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.384
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nickoss Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Βρήκα λίγο χρόνο και άδειασα το ενυδρείο και παρήγγειλα τεστ νερού. Έχοντας διαβάσει πολλά άρθρα θα ήθελα την βοήθειά σας λίγο γιατί έχω μπερδευτεί.

Στο φίλτρο να βάλω μόνο βιολογικό υλικό (τύπου eheim substrat) και τα 3 σφουγγάρια με ενυδρειακο βαμβάκι ή να βάλω και eheim mech μακαρόνι;
κατω κατω βάζεις σφουγγλαρι μετά σαμπστρατ μετά ένα σφουγγάρι και τελος το βαμβάκι
Άμμο λευκή μπορώ να πάρω από υλικά οικοδομών; Αν ναι να ζητήσω χαλαζιακή;μπορεις, η χαλαζιακή δεν επηρεάζει τις σκληροτητες

Έχετε να μου προτείνετε κάποια καλή κόλλα για τις πέτρες μήπως την βρω στην περιοχή μου; σιλικόνη για ενυδρειακή χρήση

Το ενυδρείο στην εξωτερική πλευρά του κάτω έχει γύρω γύρω μια γωνιά 4 cm ύψος. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να βάζω αρκετό υπόστρωμα με συνέπεια να αυξάνεται πολύ το βάρος. Κάπου διάβασα ότι μπορεί να βάλουμε μέσα στον πάτο του ενυδρείου daw οικοδομής. Ισχύει;ισχυει

Το φελιζολ που έχω ανάμεσα στο ενυδρείο και το έπιπλο είναι απαραίτητο ή μπορώ να το αφαιρέσω; να το αφήσεις

Για να ξεκινήσω το στρώσιμο τι τροφή πρέπει να βάζω σε τούλι; (έχω goldfish flakes κάνουν κανουν

Να βάλω μόνο νερό και sera aquatan χωρίς καθόλου βακτήρια; ναι

Τέλος υπάρχει κάποιο δοκιμασμένο σφουγγάρι για να καθαρίσω τα τζάμια;ενα απλό σφουγγάρι καθαρό και αχρησιμοποίητο

Σας ευχαριστώ πολύ και με συγχωρείτε για το τεράστιο post
.....μη μπερδεύεσαι απλά είναι αλλά θέλει μεθοδικότητα και υπομονή
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01608 seconds with 11 queries