Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 03-06-16, 15:31
jvkalis Ο χρήστης jvkalis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-05-2016
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφου λες οτι δεν σε παιρνει προσωρινα οικομικως, προτιμησε τη μεθοδο στρωσιματος με μπολι, αφου με τις αλλες μεθοδους οι μετρησεις ειναι 100% απαραιτητες.
Προχωρησε επιφυλακτικα και by the book, χωρις να ρισκαρεις με την ποιοτητα του νερου, αφου χωρις μετρησεις δεν μπορεις να ξερεις τι συμβαινει.
Αυτο σημαινει να βαλεις το μονομαχο και τιποτα αλλο.
Να ταισεις τις πρωτες 10 μερες με τσιγγουνια, μια μπουκια φαι.
Να κανεις σωστες αλλαγες νερου κλπ
Ο κοινος μονομαχος, ειναι ψαρι που μπορει να ζει σε μεγαλο ευρος παραμετρων. Ακομα και σε νερο θεσσαλονικης με λιγη φροντιδα στο νερο
Δλδ αν βαλεις και κανενα ξερο φυλλο ή τα ειδικα κουκουναρακια alder cones (κανε αναζητηση στο φορουμ για θεματα που μιλανε για ξερα φυλλα και alder cones και θα βρεις ακρη), θα γινει μια χαρα και το νερο της θεσσαλονικης, για μονομαχο.
Μετα καθησε απολαυσε τη λειτουργια του ενυδρειου σου, διαβαζε θεματα στο φορουμ να μαθαινεις, μαζευε λεφτα και μετα μαζι με τη βοηθεια ολων των παιδιων να σε κατευθυνουν και στις αγορες κλπ, στησε εκ του ασφαλους και το μεγαλυτερο ενυδρειο.

Ωραια αυτο θα κανω βρηκα μπολι αυριο θα παω να το παρω θα το βαλω στο ενυδρειο μου και αφου δουλεψει 2-3 ωρες θα βαλω και τον μονομαχο μεσα!!!!Το νερο ειναι ηδη μεσα απο τα γκαπυ ππρεπει να το αλλαξω η να το αφησω?
-------------------------
Τι εννοεις ξερο φυλλο?
Που μπορω να βρω για να βαλω?
Εχω μεσα ηδη μια βαλισνερια ενωχλει/?
Αν και σιγα σιγα μεγαλωνει και ειναι αχρηστη για το ενυδριεο μου!
Σκεφτομαι επεισης οταν ευκαιρεσω οικονομικα να παρω και 2-3 ανουμπιες να της φυτεψω!!!
Θα μπορω να τις βαλω ενω ειναι ο μονομαχος μεσα στο ενυδρειο?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jvkalis : 03-06-16 στις 15:31 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02117 seconds with 11 queries