Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #299  
Παλιά 30-09-08, 10:43
szcs Ο χρήστης szcs δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-09-2008
Περιοχή: Γαλάτσι - Αθήνα
Μηνύματα: 58
Προεπιλογή

Είμαι καινούργιος και στο forum και στο άθλημα, παρ' όλα αυτά το συγκεκριμένο post με έφτιαξε !!!

Αυτό γιατί από πιτσιρικάς ήθελα ένα ένα μεγάλο ενυδρείο (τώρα έχω ένα 120 χ 50 Χ 70 ύψος, από το 2002).
Τι να κάνουμε το μικρόβιο το είχα κολήσει από 5 ετών όταν είχα δεί ένα μεγάλο ενυδρείο που λειτουργούσε ως διαχωριστικό (τοίχος) μεταξύ σαλονιού και καθιστικού σε ένα σπίτι ενός φίλου του πατέρα μου, και δυστυχώς ή μάλλον ευτυχώς δεν έχει φύγει ακόμη, αντίθετα η κατάσταση έχει χειροτερέψει.
'Ετσι όταν χτίσαμε με την σύζυγό μου το καινούργιο μας σπίτι πρόβλεψα και έφτιαξα βάση (τσιμέντο και από πάνω μάρμαρο) όπου θα τοποθετηθεί στο μέλλον ένα 260 Χ 90 Χ 120. (το ήθελα 350 Χ 100 Χ 150 αλλά άς όψεται ότι δεν είχα μεγαλύτερο χώρο στο χτίσιμο). Μέχρι ενισχύσεις στα μπετά της πλάκας έβαλα τον μηχανικό και μου έβαλε για να σηκώσει το φορτίο, καθώς και εξωτερικό ντουλάπι χτιστό στο μπαλκόνι για να φιλοξενήσει στο μέλλον όλα τα εξαρτήματα και παρελκόμενα !!!
Τώρα πότε θα ξεκινήσω δεν ξέρω ακόμη. Ας όψεται η γενική κατάσταση της οικονομίας αλλά και η δική μου, αλλιώς θα είχα ξεκινήσει.
Πάντως υπόσχομαι όταν ξεκινήσω να κάνω και εγώ ένα αντίστοιχο post, και ευελπιστώ και στην βοήθεια και τις συμβουλές όλων των συν-forum-ιτών μιάς και δεν έχω και πολλές γνώσεις.

Συγχαρητήρια ξανά για το post και εύχομαι πολλλλέέέές αναπαραγωγές στον ευτυχισμένο κάτοχο του ενυδρείου και μακροζωία στούς κατοίκους του.

ΥΓ.-
1.-Καμιά φωτό με τα φωτιστικά και τους κατοίκους του για να κάνουμε και μείς λίγο οφθαλμόλουτρο ?
2.- Κανείς άλλος να κάνει κάποιο αντίστοιχο post ?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01482 seconds with 11 queries