Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 16-05-19, 11:26
boss1978 Ο χρήστης boss1978 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2018
Περιοχή: Εύοσμος Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή Απορίες σχετικά με την διατροφή νεογέννητων brichardi

Πρόσφατα αποφάσισα να αλλάξω ψαροσύνθεση στο ενυδρείο μου που έχει διαστάσεις 100.30.45 και έτσι έβαλα για αρχή 5 ψάρια brichardi .Το κυρίαρχο αρσενικό μου σκότωσε τα δύο προφανώς αρσενικά ψαράκια και έτσι μου έμειναν 2 θηλυκά και ένα αρσενικό .Επιθυμία μου ήταν να φτιάξω ένα ζευγάρι απο αυτά ,όσες φορές προσπάθησα να βγάλω το ένα το θηλυκό αυτό δεν κατέστει δυνατό και παρότι γνωρίζοντας οτι το ενυδρείο μου είναι μικρό για δύο θηλυκά και ένα αρσενικό τα άφησα όπως έχει .Μετά απο την πάροδο 20 ημερών και τα δύο θηλυκά μου γεννήσανε .Αμέσως άρχισα να τα δίνω φυλλάρακι τριμμένο δύο φορές την ημέρα και μερικές φορές τριμμένη τροφή sticks εμπλουτισμένη με σπιρουλίνα και να κάνω ποιο συχνές αλλαγές νερού (κάνω κάθε τεσσερις ημέρες το 20%).Ερώτηση πρέπει να ταίζω ποιο συχνά ? Να ταίζω κάτι άλλο εκτός απο φυλλαράκι ?Διαπιστώνω οτι έχουν μειωθεί τα νεογγένητα ,χωρίς να είμαι σίγουρος διότι είναι αδύνατον να τα μετρήσω !!Θερμοκρασία ενυδρείου την έχω στους 26 και μέσα έχω χαλαζιακή άμμο με πέτρες και τέσσερις ανούβιες και απο ψάρια μόνο brichardi!!!!Από μετρήσεις σχετικά με αμμωνία έχω τα υγρά της sera !!και είμαι καλά
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01307 seconds with 11 queries