Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 19-08-03, 13:12
pavloukos Ο χρήστης pavloukos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 27-12-2002
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ, ΚΡΗΤΗ
Μηνύματα: 354
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην pavloukos
Προεπιλογή

Εντάξει για τα λάθος υλικά μέσα στο ενυδρείο συμφωνώ και εγώ αλλά βρε παιδιά, η διακόσμηση εφόσον πληρεί κάποιες βασικές προϋποθέσεις για τους κατοίκους του ενυδρείου, είναι και θα πρέπει να είναι έρμαιο της φαντασίας του κατόχου ... δηλαδή αν γουστάρω εγώ να βάλω ροζ κορδελίτσες (μη τοξικές φυσικά μη ξεχνιόμαστε ... χεχεχεχε) γύρω από μια ανούμπια, τότε νομίζω ότι είναι λάθος να έρθει να με κατηγορήσει κάποιος ότι δεν έχω γούστο ... το γούστο είναι υποκειμενικό. Κάτι που αρέσει σε εμένα μπορεί να μην αρέσει σε χίλιους και αντίστροφα.
Στην τελική πολλά από τα ψάρια του εμπορίου ούτε καν ξέρουν πως μοιάζει ο φυσικός τους βιότοπος αφού γεννήθηκαν σε αιχμαλωσία, επομένως γιατί να τους φαίνεται αφύσικος ένας δύτης μινιατούρα που βγάζει μπουρμπουλίθρες από την μασχάλη του;
Σίγουρα τα πολύ ανοιχτά χρώματα που χρησιμοποιεί ο τύπος στις φωτογραφίες τις συγκεκριμένες είναι απαγορευτικά, εντούτοις όμως υπάρχουν κάποια εντυπωσιακά setups ενυδρείων τα οποία πολλοί βιάζονται να κατηγορίσουν ως 'κιτσ' μόνο και μόνο επειδή δεν μοιάζουν με βιότοπο. Πείτε με 'κιτσ' αλλά η κάτω δεξιά με τα γκουράμια μου αρέσει και εμένα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01400 seconds with 11 queries