Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #74  
Παλιά 08-04-17, 18:16
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Το ενυδρείο στήθηκε σήμερα. Σχεδόν όλα μπήκαν στη θέση τους αφού λείπουν οι κάτοικοι και κάτι λεντάκια που περιμένω ακόμα από τη μακρινή Κίνα. Μπήκε κάτω κάτω 4 κιλά υπόστρωμα, από πάνω μαύρο ψιλο χαλαζιακο χαλίκι, δύο ξύλα και τα πρώτα φυτά. Έχει συνδεθεί και ο STC 1000 στον οποίο προς το παρών συνδέθηκε μόνο ο θερμοστάτης μέχρι να βρω τρόπο να προσαρμώσω τον 120άρη ανεμιστήρα.....έχουμε ακόμα καιρό για το καλοκαίρι. Επιπλέον θέλω να φτιάξω και την DIY αναπλήρωση καθώς σε διακοπές θα με φάει το άγχος μιας και το φιλτρο πλάτης ουσιαστικά είναι κάτι σαν σαμπ και έχει ψηλά υπερχείλιση, η σχάρα εισόδου του νερού στο φιλτρο δηλαδή δεν είναι χαμηλά, με αποτέλεσμα το καλοκαίρι από την εξάτμιση να κινδυνεύω να μείνω χωρις φιλτρανση αν η στάθμη πέσει κάτω από την υπερχείλιση και δε γεμίσει το φίλτρο. Αυτές οι λίγες πληροφορίες μέχρι στιγμής και φωτογραφίες δεν έχει γιατί το ενυδρείο είναι ότι να ναι αυτή τη στιγμή.
Η ερώτηση τώρα. Μέχρι στιγμής κλείνω περισσότερο στην επιλογή ενός μονομάχου ως κάτοικο του ενυδρείου....μαλον σίγουρο είναι καθώς ήταν κι ο αρχικός μου σκοπός. Δε ξέρω όμως τίποτα γι' αυτούς και θέλω να βρω κάτι ιδιαίτερο, κάτι ξεχωριστό. Ξέρετε κάποιο μαγαζι που να φέρνει ποικιλία;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,09980 seconds with 11 queries