Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #57  
Παλιά 18-10-10, 12:32
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από azores Εμφάνιση μηνυμάτων
δλδ, έχεις κάποιο αληθινό παράδειγμα? για φίλτρο που χάλασε και δεν το αντικατέστησα? Αν ναι, θα ήθελα να το ακούσω
Από την άλλη εγώ έχω αρκετά παραδείγματα και για πράγματα που δεν αγοράστηκαν από εμένα, αλλά αντικαταστάθηκαν ή συντηρήθηκαν.
Και με αποδείξεις, όχι λόγια..

Ειπα οτι τα καταστηματα διαβαζουν και θα ξερουν την περιπτωση και οτι μπορει να αρνηθουν αντικατασταση εκ του ασφαλους

και ως παραδειγμα ειπα ποια καταστηματα ξερω οτι διαβαζουν



Τι εννοείς "χαλάσεις"? Για να χαλάσεις π.χ. ένα εξ. φίλτρο και να μην υπάρξει αντικατάσταση με ένα μήνα λειτουργίας θα πρέπει να κόψεις το καλώδιο του ρεύματος και να βάλεις "διακόπτη" για να το ανοιγοκλείνεις όποτε θέλεις ή να γίνει διακοπή ρεύματος και να μην αντέξει το πηνίο του ή να του κάνεις τρύπα για να περάσεις το καλώδιο του co2 απευθείας στην φτερωτή.. Διαφορετικά το λάθος είναι κατασκευαστικό.. Εκεί ο δρόμος που ακολουθείς είναι πρώτα στο μαγαζί που το προμηθεύτηκες, μετά στον αντιπρόσωπο - εισαγωγέα (κάτι που συνήθως το κάνει το μαγαζί) και τέλος με ένα mail απευθείας στον κατασκευαστή. Πίστεψε με εκεί θα πονέσει ο αντιπρόσωπος..

Εισαι πολυ λαθος μπορεις να χαλασεις με χιλιαδες τροπους ενα προιον πχ να μην το κουμποσεις σωστα να σπασει η φτεροτη, να στραβωσεις τον αξονα, να χαλασεις την φλατζα, να σπασεις ενα κουμπομα κλπ κλπ κλπ



Σε ενημερώνω ότι δεν ήταν αστοχία υλικού. Τα αξονάκια ήταν ανοξείδωτα, αλλά όχι τόσο ανθεκτικά για την χρήση σε συνθετικό αλάτι που χρησιμοποιούμε, που είναι πολύ πιο καυστικό από το θαλασσινό. Και κάποιες αντλίες ήταν εκτός εγγύησης (μετά 2 χρόνια) για τον απλό λόγο ότι αν συντηρείς σωστά την αντλία σε κάποιους κράτησε περισσότερο και σε κάποιους λιγότερο. Και επειδή "έπιασα" την Tunze να σου πω ότι σχεδόν όλοι κάποια στιγμή αγόρασαν την βάση που κρατάει τις αντλίες. Το μισοφέγγαρο. Εκεί δεν ήταν αστοχία υλικού. Εκεί είναι καθαρά θέμα συντήρησης. Αθάνατο ξύδι που είπε και ο drbig.

Ακριβως αυτο ειναι αστοχια υλικου

Παρεμπιπτόντως το ίδιο πρόβλημα με αξονάκια είχε και η Eheim παλαιότερα στην σειρά classic. Με το που ξεκινούσαν τα φίλτρα έσπαγε η φτερωτή. Προς ενημέρωση εκεί την "ζημία" την "έφαγε" το μαγαζί. Η μαμά εταιρεία δεν ενημερώθηκε καν. Ρώτα τον Κυρ.Μάκη στην αγγελάκη να σου πει..

Δεν κανουμε συγκριση τις μαρκες

"Τσίμπησα" και απάντησα 1 μήνα μετά (και θα απαντούσα και 1 χρόνο μετά), γιατί είπες καθαρά ότι τα μαγαζιά (ανέφερες και το δικό μου) διαβάζουν τα ποστ και είναι <προετοιμασμένα> για την επόμενη κίνηση τους κάτι που είναι αναληθές, εάν δεν έχεις πραγματικά παραδείγματα.

Δεν ειναι αναληθες γιατι οπως βλεπεις και εσυ διαβαζεις τα ποστ και ξερεις τι να κανεις στο επομενο βημα σου και μπορεις να κανεις τα εξης:

α) Να το αλλαξει εντος η εταιρια αλλα να πεις εσυ οτι ηταν εκτος εγγυησης και το αλλαξαν μετα απο δικη σου μαχη ή με δικο σου κοστος και να κερδισεις τον πελατη
β) Να του πεις οτι ειναι εκτος και να πουλησεις ενα αλλο
γ) Να του πεις οτι ειναι εκτος αλλα θα του κανεις εκπτωση για να παρει ενα αλλο και να εισαι και ο καλος τις υποθεσης
δ) Να του φερθεις οπως θα εκανες και αν δεν γνωριζες κατι

και πολλα αλλα. Το τι θα κανεις ειναι δικια σου δουλεια εγω λεω την αποψη μου σε ενα παιδι 12 χρονων που ΔΕΝ ξερει ακομα τι συμενουν καποια πραγματα αμα δεν σου αρεσει ειναι δικο σου προβλημα και οχι δικο μου.




Διαφορετικά είναι λόγια του αέρα και από τέτοια έχω χορτάσει σε αυτή τη χώρα..
Αυτο το λεω για πλακα
Οποιος εχει την μυγα τι κανει ????
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02351 seconds with 11 queries