Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 31-05-18, 13:34
Το avatar του χρήστη arklaga2525
arklaga2525 Ο χρήστης arklaga2525 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-08-2016
Περιοχή: Χαλάνδρι
Μηνύματα: 111
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Elizatilsi Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημεριζω το φορουμ ,
Στο σχολειο μου εχουμε ενα περιβαλοντικο προγραμμα που θα συνεχισει και του χρονου . Για να μην μακριγορω ολοι οι συμαθητες μου θελησαν να φτιαξουμε ενα ενυδριακι με τα χρηματα του ταμιου μας . Το 90% θελισαν να κανουμε την κλασικη γυαλα με κατι πολυ "ομορφα" φοσφοριζε χαλικια και 2-3 χρυσοψαρα . Εγω με χιλια ζορια τους επισα πως ειναι εγκληματικο αυτο . Ετσι μου φορτοσαν ολες τις "αγκαριες" για το στησιμο του ενυδρείου (δεν εφερα αντιρηση αυτο ηθελα γιατι αλλιως πιως τα σωνει τα ψαρακια) με την προηποθεση να το κρατεισω μετα το περας της χρονιας . Λοιπον τωρα για να μπορεσω να κανω μια ερευνα αγορας και να το στρωσω σωστα (τροφη ) . Το μπατζετ μας ειναι περιορισμενο (40€) και σκευτομαστε κατι γυρο στα 20 λιτρα. Τωρα αμα μπορει καποιος χομπιστας να μου προτεινει ευκολα φυτα και ψαρια που οντας αρχαρια δεν μπορώ να σκεφτώ θα το εκτιμούσα
Οποιοδήποτε υβρίδιο θέλει αρκετή φροντίδα. Φίλτρο,θερμοστάτης,αντιχλώριο(κι'άλλα πολλά). Ισως θα ήταν κακή ιδεα(ειδικά για σχολείο στο λεω απο πρώτο χέρι) να βάλεις κάποιο ζωντανό. Καλυτερα θα ήταν καποιο ενυδρειο μονο με φυτα κλπ, κατι απλοικο.
__________________
LAKI
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01475 seconds with 11 queries