Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 21-06-17, 18:28
Χρήστος Σ. Ο χρήστης Χρήστος Σ. δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-12-2016
Περιοχή: Πειραιά
Μηνύματα: 83
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση και το ενδιαφέρον!

Ερώτηση:
Η ασθένεια που έχει το ψάρι, υπάρχει περίπτωση να μεταδίδεται και στον άνθρωπο; έχω διαβάσει για φυματίωση, για καρκινογόνα φάρμακα , για αερομεταφερόμενες αρρώστιες και διάφορα άλλα. πλένω τα χέρια μου όταν τελειώσω με ότι δουλειά έχω στην καραντίνα, δεν έχω ανοιχτές πληγές σε αυτά και παίρνω γενικά τις βασικές προφυλάξεις. Κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω ή δεν χρειάζεται τίποτα και όλα χαλαρά;
Γενικά, υπάρχει κάποια επίσημη μελέτη που αποδεικνύει ότι είναι κολλητικές στον άνθρωπο οι ασθένειες των ψαριών; έχει νοσήσει κάποιος και να έχει αποδειχτεί ότι κόλλησε την αρρώστια από το ψάρι; οι σακούλες μεταφοράς των ψαριών, τα άγρια ψάρια από την φύση, η επαφή των ψαριών με ακατάλληλα μέσα και φάρμακα, μπορούν να τα αρρωστήσουν και να τα σκοτώσουν. ο άνθρωπος αρρωσταίνει από αυτά ή μπορεί να κολλήσει κάτι χωρίς να εμφανιστούν συμπτώματα; άνθρωποι με πιο αδύναμο ανοσοποιητικό κινδυνεύουν πιο πολύ, γέροι - παιδιά;
Αφού τους χορηγούμε φάρμακα που προορίζονται για ανθρώπους και αυτά έχουν αποτέλεσμα στα ψάρια, μήπως τελικά δεν διαφέρουν τόσο πολύ από εμάς;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01384 seconds with 11 queries