Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 22-02-13, 01:35
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κώστας φ Εμφάνιση μηνυμάτων
σε ξένο αυτό που λες το διάβασα πριν λίγο, την άλλη αναλογία την έχω διαβάσει σε Ελληνικό forum ( αν θέλεις στο στέλνω με πμ)
το ph μου είναι 7,5 και το gh 12 είμαι οκ;
Στειλε μου αν μπορεις το λινκ του θεματος απο το φορουμ αυτου που διαβασες,εστω και σε πμ.


Οσο γι αυτο που λεει ο Τσουι,εχει συμβει αρκετες φορες με τις praecox,δεν εχει να κανει ομως τοσο με το ph,kh αλλα με το οτι οι praecox που εχουμε στο εμποριο ειναι αρκετα ταλαιπωρημενα ψαρακια,διοτι ειναι πολυ εμπορικες και γι αυτο πουσαρουν τις αναπαραγωγες οι οποιες ειναι σε συντρηπτικο βαθμο αιμομικτικες ή απο μικρες δεξαμενες ατομων που ειναι ολα μεταξυ τους συγγενεις -ιδια αιματα.Αυτο δημιουργει προβληματα μακροπροθεσμα οταν δεν βαζεις σε αυτη την "δεξαμενη" νεα ατομα.
Επισης το λαθος ειναι οτι κρατανε τις praecox σε νερο 23-24 βαθμους οπως τις αλλες μελανοταινιες ενω οι ιδιες επιθυμουν ζεστο νερο 26 εως και 29 βαθμων.

Παντως αν θελεις να δεις καλες συμπεριφορες και να εχεις δυνατα ψαρακια πρεπει να τους δωσεις μαλακο και ζεστο νερο.
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimis : 22-02-13 στις 01:50
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01925 seconds with 11 queries