Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #73  
Παλιά 26-05-12, 00:55
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Κακως κατα την αποψη μου εκανες τοσο επιπονο καθαρισμα στα υλικα ενω μολις ολολκηρωθηκε το στρωσιμο.
Μια ματια ειπαμε να ριξεις αν εχει τιποτα χροντρο σκουπιδι στα μηχανικα υλικα και εχει βουλωσει.

To συνθετικο βαμβακι, αν δεν ειναι παλιο και εχει ξεραθει, μπορει να ξεπλυθει 1-2 φορες, αν δεν γινεται τζιβα.
Αλλα το ειχες και δυο μηνες μεσα.
Ηθελε αλλαγη.
Αυτος υποψιαζομαι ειχε βυλωσει γιατι λετποτρυπο υλικο και βουλωνει πιο ευκολα απο τα αλλα.
Τα σφουγγαρια δεν πιστευω να τα εκανες λαμπικο?
Νομιζω απο αυτα που εγραψες οτι αυτα χρησιμοποιεις για βιολογικο υλικο και δεν εχεις κεραμικα υλικα.
Αν δεν εχει κεραμικα, τα σφουγγαρια δεν τα καθαριζεις τελειως, μονο τη λασπη.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Akakios Miskos Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει! Έγινε η δουλειά!
Έβγαλα νερό από το ενυδρείο σε έναν κουβά. Έπλυνα πρώτα το βιολογικό (όπως μου είπες). Μετά έστυψα τον υαλοβάμβακα (έβγαλε μπόλικο πράμα) και τα σφουγγάρια. Ξέπλυνα τον κάδο (με νερό ενυδρείου πάντα). Έβγαλα με προσοχή την φτερωτή από το αξονάκι της και την καθάρισα. Καθάρισα την τρύπα της φτερωτής, το αξονάκι και το καπάκι τους. Γέμισα τον κάδο με νερό που ετοίμασα με prime μια ώρα πριν στο βρέλι μου για την αλλαγή που θα έκανα. Τα κούμπωσα όλα προσεκτικά στην θέση τους. Έκανα μία αλλαγή (25%-30%) και το έβαλα μπρος.
Αα!..ο θόρυβος έστρωσε...!
Καλα βρε συ, μεχρι και το καδο επλυνες με νερο ενυδρειου ... και μετα τον γεμισες με νερο αλλαγης?
Αν συνεδεες το φιλτρο πισω στο ενυδρειο, δεν θα γεμιζε απο το ενυδρειο?
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01778 seconds with 11 queries