Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 20-12-11, 22:15
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από billias Εμφάνιση μηνυμάτων
τα anubias απο την δικη μου εμπειρια είναι πολύ καλά και θα ξανα έπαιρνα όπως και τα φίλτρα της fluval
για λιτρα του ενυδρείου μηκος , ύψος κτλ να καταλήξεις ακριβως απο ζωντανους οργανισμούς και απαιτήσεις τι θέλεις και μετα θα διαλέξεις και ενυδρείο ίσως μετα απο αρκετο διάβασμα εδω μεσα και αφου δεις κάποια πολύ ωραια στολιδια να καταλήξεις και σε άλλα ψαρια και σαν παράδειγμα:

αν καταλήξεις σε κάποιο φυτεμένο ο κυβος της anubia θέλει απαραίτητα και εξτρά φωτιστικό κτλ κτλ

ελπιζω να σε βοηθάμε
Σαφως και με βοηθατε και σας ευχαριστω παααρα πολυ γι αυτο!!
θα τα παρω απ την αρχη..πριν λιγο καιρο (πριν μαθω για το forum εδω)πηρα 2 χρυσοψαρακια σε ενα 60αρι (για την ακριβεια 54 και καθαρα περιπου 45 λιτρα)..δυστυχως δεν ειχα και ιδιαιτερη γνωση και τα εβαλα απ ευθειας σε αστρωτο ενυδρειο αλλα ευτυχως και δεν ξερω πως μου εκοψε εκανα σχεδον καθε μερα αλλαγη αρκετου νερου..μετα απο 2 εβδομαδες πηρα αλλα 2 χρυσοψαρα (το συνολο 4).Σε καποια φαση λοιπον το ενα χρυσοψαρακι δεν ηταν ιδιαιτερα καλα και το απομονωσα για λιγες μερες σε 1 30λιτρο ενυδρειο.Πηρε τα πανω του και το ξαναεβαλα με τα υπολοιπα,τα οποια φαινονται υγιεστατα ακομα!Μου εμεινε το 30λιτρο και ειπα να βαλω κανα ψαρακι και εκει (τερας γνωσεων ημουν τοτε),πηγα λοιπον σε ενα μαγαζι και μου εδωσαν ενα ζευγαρακι κριμπενσις.Επειδη εφυγα απ το μαγαζι και δεν ηξερα καν πως ελεγαν τα ψαρακια αρχισα να ψαχνομαι στο ιντερνετ ..και να 'μαι!!Μολις λοιπον αρχισα να διαβαζω καταλαβα τι εχω κανει.....οποτε εδωσα προσωρινα τα ψαρακια σε μια φιλη που εχει 120 λιτρα και ειναι σε ψαξιμο ακομα τι θα φιλοξενισει το δικο της και εχω βαλει στο 60λιτρο που ειναι 54 δηλαδη 45,τα κριμπενσις...γι αυτο ψαχνομαι και θελω αμεσα να καταληξω καπου..αυτα λοιπον
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02237 seconds with 11 queries