Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 16-08-17, 20:41
gnikas Ο χρήστης gnikas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-08-2017
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή

Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω copy -paste (για τη φορμα) καθώς είμαστε σε διακοπές και γράφω από tablet. Το ενυδρείο το πήρα μικρό για να μπορώ να το έχω μαζί μου στις διακοπές, όπως και έγινε προκειμένου να είναι πιο άνετο το ψαράκι.Δυστυχώς δεν διάβασα αλλά βασίστηκα στο ότι μου είπε ο πωλητής του pet-shop. Επειδή σκέφτομαι να ξαναδοκιμάσω με μονομάχο όταν επιστρέψω δεν αδειασα το κενό ενυδρείο αλλά θα το αφήσω να δουλεύει ως εχει προκειμένου να στρώσει το φίλτρο ριχνοντας τροφή μέσα. Σκέφτομαι το νέο ψάρι να μπει στις 28 Αυγούστου μέσα που θα γυρίσω.Καταλαβαίνω ότι υποχρεωτικά θα πρέπει να βάλω θερμόμετρο και κάποιο μικρό θερμαντήρα 15w για πιο μετά καθώς και μετρητή για αμμωνία. Απλά θέλω να ξαναδοκιμάσω καθώς η απογοήτευση είναι πολύ μεγάλη κυρίως από εμένα και από την μικρή μου κόρη που στεναχωριεται. Σε πρωτη ευκαιρία θα πάω σε 30 με 40 λιτρα ενυδρείο. Τι υπόστρωμα να βάλω για το μονομάχο καθώς σκέφτομαι να βάλω και κάποιο φυτό για τα νιτρώδη.Θέλω να συνεχίσω με το δεκαλιτρο προκειμένου να είναι το ενυδρείο μετακίνησης ή μελλοντικός χώρος αναρρωσης από τυχόν ασθένειες. Τι περισσότερο θα χρειαστώ για να ελέγξω τις συνθήκες εντός του ενυδρείου καθώς λόγω μικρού μεγέθους οι μεταβολές των συνθηκών είναι σημαντικές μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01372 seconds with 11 queries