Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 05-02-06, 20:20
Cydox Ο χρήστης Cydox δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Κορδελιό
Μηνύματα: 255
Προεπιλογή

Sorry για την καθυστερημενη απαντηση, αλλα δεν ειχα πολυ χρονο. Ο αρσενικος εχει σταματησει να γινετε τοσο ενοχλητικος αλλα δεν επαψε τελειως, η θυληκια βεβαια παραμενει καπως στρεσαρισμενη, και γι αυτο παρηγγειλα τζαμια για ενα 30ακι οπου θα την βαλω, μεχρι να μεγαλωσει αρκετα για να γεννησει. Τωρα αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι σε τι pH kH gH πρεπει να τα εχω για την καλυτερη αναπτυξη αλλα και αναπαραγωγη τους ; Τωρα εχω pH περι το 7 gH 15-16, kH δυστυχως μου τελειωσε θα αγορασω ενα τεστ και θα το αναφερω. Απο φυτα υπαρχει Java moss Cabomba Caroliniana Elodea canadensis τωρα σκεφτομαι να βαλω φυτα πιο αργης αναπτυξης απο τα 2 τελευταια.Απο φωτισμο εχω 2 λαμπες τυπου fluora(?) η μια λειτουργει 10 ωρες η δευτερη για 4 (για να αποφυγω ανεπιθυμητη αλγη). Καθε συμβουλη δεκτη, με ενδιαφερει πολυ να τα δω να γεννανε , εχω την εντυπωση παντος οτι το νερο που εχω ειναι σκληρο για τα συγκεκριμενα ψαρια.

ΥΓ. Αλλη θυληκια δεν ειχε το μαγαζι οπου τα αγορασα (αμαζονιος) ηταν το μονο θυληκο, η αρχικη σκεψη ηταν να μπουν 1 αρσενικο + 2 θυληκα, λογω του οτι το ενυδρειο ειναι 110 λιτρα περιπου
__________________
Επιστροφή στο χόμπι !

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01328 seconds with 11 queries