Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 18-02-14, 09:32
Yiannis Ο χρήστης Yiannis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-12-2002
Περιοχή: Rhodos
Μηνύματα: 148
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alex_Salonica Εμφάνιση μηνυμάτων
Άργησες αλλά επιτέλους άρχισες να δείχνεις!

Δεν νομίζω ότι μπορώ να σχολιάσω οτιδήποτε παρά να θαυμάσω κι εγώ, αφού πιστεύω ότι είσαι ο μόνος στην Ελλάδα που έχει καταφέρει να διατηρήσει και να αναπαράγει τέτοιες γαρίδες.

Προς όλους τους γαριδάδες.. τώρα που τον βρήκαμε μην ντρέπεστε ρωτήστε τον ότι θέλετε!!

Μπράβο Γιάννη!
Να'σαι καλα Αλεξανδρε.. Τωρα που αρχισα να ..δειχνω θα ανεβασω κι'αλλα videο οταν υπαρχει κατι αξιολογο να παρουσιασω.. Και βεβαια θα απαντησω σε οτιδηποτε μπορω να βοηθησω..Δεν θελω να ειμαι ο μονος..

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Άντε μπράβο βρε Γιάννη, μόνο έξω βρίσκαμε τα ενυδρεία σου!

Μπορείς να μας πεις τι φίλτρανση χρησιμοποιείς, ρουτίνες, πάχος βυθού και τι αλλαγές παρατηρείς (εάν παρατηρείς) με την πάροδο του καιρού στην επίδραση του Akadama στις παραμέτρους του νερού και γενικά στην υφή του ως υλικό;

Εσενα δεν ξερω πως σε λενε φιλε. Ευχαριστω! Το Akadama ειναι ενεργο υποστρωμα που "τρωει" την ανθρακικη (ΚΗ) με συνεπεια να κατεβαζει το ΡΗ. Ειναι ψημενος πηλος στην ουσια με διαρκεια ζωης απ'οτι διαπιστωνω πανω απο δυο χρονια. Οχι καλο υποστρωμα για φυτεμενα ενυδρεια αλλα αριστο για γαριδαδικα.Παχος 2-3 εκατοστα μονο. Η φιλτρανση που χρησιμοποιω ειναι DIY. Απλα ενα γυαλινο κουτι με υλικο Eheim Substrat οπου περναει το νερο απο μεσα μεσω ενος κυκλοφορητη. Τιποτα εξεζητημενο.
Μικρες αλλαγες νερου 10% την εβδομαδα με νερο απο οσμωση και Preiss Discus Minerals μεχρι το TDS να παει 100 - 120 ppm.
[/COLOR]
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klipitiklopos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι ομορφα μωρακια ειναι αυτα;
Aπλα respect φιλε Γιαννη, εχεις παει το χομπυ σε αλλο επιπεδο!
Εισαι αξιος συγχαρητηριων, και απο μερους μου ενα μεγαλο ευχαριστω!
Η υπομονη και επιμονη σε δικαιωσε.
Χαχα..υπερβολες φιλε Σαββα! Να'σαι καλα ομως Εκει που θα συμφωνησω ειναι οτι πραγματι χρειαστηκε επιμονη και υπομονη..και θα την χρειαστει και ο επομενος που θα το επιχειρησει.. Ειναι ζορικες οι ατιμες μεχρι να σε ..συμπαθησουν

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nicpapa Εμφάνιση μηνυμάτων
Που να τις δειτε και απο κοντά....
Γιαννη ο φωτισμος που εχεις νομίζω τις αδικει..
Να και η ..ζωντανη μαρτυρια! Γεια σου Νικο Ετσι συμβαινει παντα με τις φωτο και τωρα με το video.. Ποτε δεν καταφερνουμε εστω να πλησιασουμε την πραγματικοτητα.. Φταιει μονο ο φωτισμος?? Μια ιδεα ομως την παιρνουμε ετσι??
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01757 seconds with 11 queries