Θέμα: atoll
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 26-12-13, 01:01
Το avatar του χρήστη kostas82
kostas82 Ο χρήστης kostas82 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-02-2010
Περιοχή: Κ.κηφισιά Αττική
Μηνύματα: 2.572
Προεπιλογή

Χρονια πολλα σε ολους παιδια με υγεια ,να κανω μια ανασκοπιση ,τα κοραλλακια φαινςται να πηγαινουν καλυτερα μετα την επανατοποθετηση του calcium reactor τοσο απο αποψη χρωματων οσο απο θεμα τιμων απο αναπτυξη δεν εχω δει ιδιαιτερη διαφορα ακομα αλλα εχουν σταματησει οι νεκρωσεις και αυτο ειναι αρκετο για την ωρα ,παραλληλα εχω ξεκινησει την κατασκευη του νεου συστηματος που θα εχει την διπλασια χωρητικοτητα απο το υπαρχων .Οι διαστασεις θα ειναι 163χ83χ60υ ,εχω τελειωσει την κατασκευη της βασεις απο κιλοδοκο 4χ4 3χιλ και περιμενει να βαφτει μερικα χερακια με την πρωτη ευκαιρια γιατι ο χρονος ειναι ελαχιστος και το σχεδιο προχωραει αργα. Το παχος των γυαλιων θα ειναι 12χιλ ροντε με κοντρες κατω , πανω μια περιμετρικη και μια στην μεση .
Για υπερχ. Θα αφησω την μια πλευρα 5εκ. χαμηλωτερη και θα βαλω μπαλκονι με 2durso και μια σωλινα σε περιπτωση που φρακαρουν οι 2. Πρωτο μελημα ειναι να φτιαξω ενα ασφαλες συστημα που δεν θα φοβαμαι να φυγω απο το σπιτι και κατι θα γινει so . και παμε για αλλα

__________________
Κώστας
Πληροφορίες ενυδρείου :
Reef
Main display800l , Sump 200l
Lighting : DIY custom multichip led
Circulation: 3xwp60 jebao , jebao dct12000,Skimmer Atb big econo ,
Calsium reactor : Shuran jetstream 1, Zeo reactor Diy
Cooling Tr
20, Heating Eheim Jager
Auto top off DIY , ROWw

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01503 seconds with 11 queries