Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 09-03-11, 09:51
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Και εγω σε αμμο τη χρησιμοποιουσα και επισης κανενα προβλημα!! Μια χαρα δουλευει και φυσικα σε μη φυτεμενο δεν κανει κακο να καθαριζεις το βυθο ... ειδικα σε δισκους που το σκ@το παει συννεφο!!

delta66 τι εννοεις δε καταλαβαινω ... απο θεμα βιολογιας? Απο θεμα υδροθειου? Δεν υπαρχει προβλημα και στις δυο περιπτωσεις ... ειδικα στη δευτερη η σκουπα αυτη δεν ρουφαει αμμο ουτε την ανακατευει (ισως λιγο απο το πανω στρωμα) ... απλα ρουφαει τις ακαθαρσιες!

Αν παρει αμμο μεσα θα ακουσεις ενα παραξενο θορυβο και θα καταλαβεις οτι δεν ... επρεπε!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από red rubin Εμφάνιση μηνυμάτων
George, αν η συγκεκριμενη σκουπα χρησιμοποιηθει σε αμμο( π.χ δισκοενυδρειο) ξερεις πολυ καλα οτι ειναι ακαταλληλη. Η αμμος τριβεται με το μαγνητακι και σταματαει να δουλευει. Πρεπει να εισαι εξαιρετικα προσεκτικος οταν την χρησιμοποιεις!
Οι συγκεκριμενες σκουπες θελουν επισης προσοχη και στην φλαντζα πανω στις μπαταριες. Εσυ μπορει να ξερεις αλλα καποιος αλλος οχι!
Η κακη χρηση καλυπτεται απο εγγυηση?
Φυσικα η αμμος δε πρεπει να εισερχεται μεσα ... (νομιζα ειναι αυτονοητο) αλλα και αν εισελθει οπως λεω παραπανω ο θορυβος που κανει θα μας υποψιασει (μπορει να μπουκωσει κιολας!). Δεν ειναι τοσο δυσκολο να μη τη βυθιζεις στην αμμο!

Παράθεση:
Η κακη χρηση καλυπτεται απο εγγυηση?
Ο Γερμανος απο οπου αγοραζεις και εσυ αλλα και εγω ... οταν κατι δε πηγαινε καλα ... μου το αντικαθιστουσε χωρις ερωτησεις περι κακης η καλης χρησεως! Φυσικα στη περιπτωση μου ηταν αστοχιες υλικου αλλα και να ειχα κανει κακη χρηση ... δεν θα υπηρχε "θεμα" με τον συγκεκριμενο! Βεβαια αυτο και μονο με εχει κανει να τον προτιμησω και να αγοραζω απο εκει τα παντα γιατι εκτος απο την εγγυηση που δινει ο κατασκευαστης .. για μενα πιο σημαντικη ειναι η εγγυηση που δινει ο εκαστοτε πωλητης και ας ειναι αγραφη εχεις την "ηρεμια" οτι θα σε βοηθησει οτι και να γινει! Ετσι αυτος κερδισε μερικες χιλιαδες ευρω παραπανω αλλα και εγω υποστηριξη σε καθε αγορα μου χωρις πολλα πολλα! Πολυ εξυπνη τακτικη αυτη και μπραβο στον Λουκας! Mε αυτο το τροπο ολοι ειναι κερδισμενοι!! Υποψη ολα οσα μου αλλαξε δεν ηθελε καν να τα στειλω πισω ... οσο και να επεμενα!!!

Μην απορεις λοιπον γιατι πολλοι αγοραζουν κατευθειαν απο τη Γερμανια και δε προτιμουν τους εγχωριους μετα-πωλητες ... ο παραπανω λογος ειναι ενας απο πολλους και οχι επειδη καποιος "διαταζει" να μην αγοραζουν απο Ελλαδα!! Οταν αγοραζω κατι (φυσικα το χρησιμοποιω συμφωνα με τις οδηγιες) θελω να εχω την ηρεμια οτι θα δουλευει σωστα και θα εχω την υποστηριξη αν χρειαστει ποτε!
Ακομα και να βαλει απο τη τσεπη του να μου το αντικαταστησει η επομενη παραγγελια - ες θα καλυψουν τις "ζημιες" με το παραπανω!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος Κ : 09-03-11 στις 10:25
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01777 seconds with 11 queries