Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 16-06-10, 01:50
Το avatar του χρήστη Blokatos
Blokatos Ο χρήστης Blokatos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-06-2010
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 119
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Καθόλου απαγορευτικό φίλε μου, αρκεί να μη βάλεις πολλά ψάρια ή ψάρια που μεγαλώνουν πολύ, άλλωστε οι περισσότεροι με τέτοια ενυδρεία ξεκινήσαμε.

Ένα πλεονέκτημα που έχει το μικρό ενυδρείο είναι το χαμηλό κόστος (και η ευκολία συντήρησης, που όμως αναιρείται από την ανάγκη για συχνότερη συντήρηση).
Η αλήθεια είναι πως δεν θέλω να βάλω μεγάλα ή πολλά. Περισσότερο με ενδιαφέρει να φτιάξω ένα σύστημα που θα έχει βιο-ισορροπία και να μάθω με αυτό προκειμένου στη συνέχεια (αν αντέχει η τσέπη μου και ο χρόνος που διαθέτω) να πάω και σε κάτι μεγαλύτερο...
-------------------------
Για να δω αν είμαι στο σωστό δρόμο...

Για αρχή σκέφτομαι μικρά ψαράκια όπως αρλεκίνους, κοκκινομάτηδες, ίσως danio ζέβρες και για "καθαριστή" ένα Ancistrus. Δεν ξέρω καλά τις ελληνικές ονομασίες ακόμη...

Νομίζω πως όλα αυτά που σκέφτομαι για αρχή δεν μεγαλώνουν πολύ, τουλάχιστον αν οι πληροφορίες που βρήκα στι Internet είναι σωστές...

Όσον αφορά τον πληθυσμό, θέλω να μείνω κάτω από τα όρια του ενυδρείου καθώς όπως προείπα με ενδιαφέρει να είναι υγιή και ευτυχή τα ψάρια και όχι να δημιουργήσω "υπερθέαμα" που θα στολίζει ένα σαλόνι...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Blokatos : 16-06-10 στις 01:50 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01415 seconds with 11 queries