Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 16-03-06, 13:38
Το avatar του χρήστη filoxenos
filoxenos Ο χρήστης filoxenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-07-2005
Περιοχή: Αθήνα - Βύρωνας
Μηνύματα: 646
Cool

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GEORGIOS
Ευχαριστώ filoxenos που τα γύρισες πες μας πως το έκανες να μάθουμε και εμείς.Καθυστέρησα για τις φωτο γιατί το πάλευα πως θα γίνει.Σχετικά με ΧΜΜΜ... δεν το κατάλαβα και τόσο καλα.Εσυ θα τα χάριζες? τα φροντόζα? Εξάλου η τιμή δεν είναι πολύ νομίζω. Πες μας όμως πώς τις γύρισες τισ μίκρυνες πρώτα?
Βλέπετε λοιπόν, πόσο εύκολο είναι να παρεξηγηθεί κάποιος, μέσω του γραπτού λόγου? Και αυτό γιατί δεν μεσολαβούν οι εκφράσεις, το βλέμμα, ο τόνος της φωνής... Γι αυτό είμαι πολύ υπέρ των βοηθητικών εικονιδίων ( ) και τα χρησιμοποιώ όσο μπορώ, για να συμπληρώνουν εκφραστικά το λόγο. Παρ' όλ' αυτά όμως, εύκολα μπορεί κάποιος να καταλάβει άλλα αντί άλλων, όπως τώρα καλή ώρα...

Φίλε GEORGIOS, το... "ΧΜΜΜ" προσπαθεί να εκφράσει τις σκέψεις και τους υπολογισμούς που γίνονται μέσα στο κεφάλι μου εκείνη την ώρα και έχει να κάνει καθαρά και μόνο με τις οικονομικές μου δυνατότητες, το πορτοφόλι μου δηλαδή... Σε καμία περίπτωση δεν είναι κριτική για την τιμή που ανέφερες! Ισα-ίσα...

Οσο για αυτό που αναφέρω, ότι είναι καλύτερα να παίρνει κανείς ψάρια από χομπίστες, δεν το λέω για τις τιμές, αλλά για την ποιότητα των ψαριών και για τις συνθήκες κράτησής τους. Είμαι δε, από αυτούς που πιστεύουν ότι ένας χομπίστας έχει το δικαίωμα αν θέλει (και θα το καταλάβαινα και θα το δεχόμουν από όλους), να πουλάει ακριβότερα τα ψάρια του, απ' ότι ένα μαγαζί. Στο κάτω-κάτω, πιο προσεγμένα τα έχει (τις περισσότερες φορές).
Ελπίζω να τέλειωσε αυτό...

Τώρα, σχετικά με τις φωτό. Τις κατέβασα στο pc μου, τις άνοιξα με το photoshop, τις επεξεργάστηκα λίγο χρωματικά και τονικά, τις έκανα rotate, ξανακαδράρισα (crop) και τις έσωσα σε χαμηλότερη ανάλυση και μεγαλύτερη συμπίεση σαν jpg. Μετά τις ανέβασα.
Η αλήθεια είναι ότι αν δεν έχεις το κατάλληλο πρόγραμμα ή εάν δεν ξέρεις να το χειρίζεσαι, είναι δύσκολο...
__________________
-ΒΓΑΛΤΕ τους Μονομάχους από τα βάζα! Δεν είναι ελιές..!
-Προσπαθώ να μαθαίνω για να γίνομαι καλύτερος...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01630 seconds with 11 queries