Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #55  
Παλιά 15-10-12, 02:45
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

Συμφωνώ με αυτά που λες Γιαννη, και σίγουρα υπαρχουν και "club τοπικα που δεν εχουν τιποτα να ζηλεψουνε απο πανελληνιους συλλογους σε αλλους τομεις." Το θέμα είναι ποιο; Στα Γιαννενα υπαρχουν καμια 20αρια ατομα (και ισως να λεω πολλα) που ασχολουνται με τα ενυδρεία περα απο την γυαλα με το χρυσοψαρο. Οι μισοί απο αυτους μπαίνουν στα φορουμ, και ο καθένας είναι με τα δικά του. Ο ενας αφρική, ο αλλος αμαζονιο κτλκ. Αρα, καλλιστα μπορουμε αν ιδρύσουμε συλλογο "Ο Γιωργος", συλλογο "Ο Μιχαλης" και παει λεγοντας! Στη Φλωρινα π.χ. φανταζομαι θα είναι ακομα λιγότεροι

Απο την αλλη, αν δημιουργηθει π.χ. Πανελληνιος Συλλογος Κιχλιδων δεν βλεπω πως θα είναι διαφορετικος απο τον ΠΣΦΕ. Δηλαδή, θα υπαρχουν μερικά περισσότερα μελη στην Αθηνα, και οι υπολοιποι, είτε είναι είτε δεν είναι δεν θα εχει διαφορα... Και να θελουν, πως θα ανταλλαξουν ψαρια ενας κρητικός με εναν θρακιωτη για να αλλαξουν τα αιματα.

Που θελω να καταλήξω. Ειμαστε πολύ λίγοι για τοπικά σωματιά και πολύ αραιοί για πανελληνιους υπο-συλλογους. Μπορεί να εχουν στο εξωτερικό πολυ καλα οργανωμένους τοπικους συλλογους, αλλα οταν η μικρή πολη εχει μισο εκατομμυριο κατοίκους, που να συγκριθεί με τη μικρή ελληνική πολη;

Εγω είμαι σίγουρος οτι θα υπαρξουν παλι τα ιδια θεματα του παρελθοντος, αλλα απο την αλλη, οταν σκεφτεσαι και την μπλουζα που θα παρεις, γιατι να δίνεις και 10€ ετσι για "πλακα"; Θα πρεπει να βρεθει καποιος τροπος για να εχουν κατι όλοι.
Π.χ. απο ενα φιλο που ειναι στον πτηνοτροφικό συλλογο, περνουν δαχτυλίδια για την πιστοποιηση των αναπαραγωγών τους. Αυτο όμως δεν υπαρχει σε εμας. Όπως εχω δηλωσει είμαι διατεθιμενος να βοηθησω στην αναγεννηση, αλλα αν δεν εχει καποιο αντικτυπο ή αποτελεσμα ή καποιο οφελος δεν θα κρατήσει για πολυ...
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01476 seconds with 11 queries