Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #75  
Παλιά 06-04-13, 21:22
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

ΟΚ οφειλουμε εμεις ως αγοραστες να εχουμε ενημερωθει απο πριν για τις αναγκες των ΄πετ΄ που εχουμε σκοπο να διατηρησουμε στο χωρο μας, και φυσικα ειναι μονο στο δικο μας χερι να βελτιωσουμε τις συνθηκες στο εμποριο σχετικων ειδων με αυτο, αλλά μη δικαιολογουμε και τους εμπορους ή απλους πωλητες για αυτα που κανουν.
Τους μεν γιατι δεν ειναι υποχρεωμενοι (και γιατι παρακαλω, δεν ειναι υποχρεωμενοι να μου δωσουν σωστη πληροφορια για αυτο που μου πουλανε? Αν αγοραζα δλδ αυτοκινητο πετρελαιου και μου απαντουσε οτι καιει και πετρελαιο και εβαζα και το κατεστρεφα, δεν θα ελεγα τιποτα επειδη ΄οφειλα να γνωριζω απο μονος μου΄ και ο πωλητης αυτοκινητων πριν απο αυτο, πουλαγε καρπουζια στη λαικη??? )
και τους δε, να δικαιοογουνται παρο οτι γνωριζουν οτι λενε ψεμματα,με τη δικαιολογια οτι ΄πρεπει να κανουν κι αυτοι οι κακομοιρηδες τζιρο για να μη χασουν τη δουλεια τους και να θρεψουν την οικογενεια τους΄ ????

Μου θυμιζει το πειραμα του Μιλγκραμ η κατασταση κι εμεις (που τα εχουμε περασει πια αυτα και ξερουμε πια να αποφευγουμε τις απατες) να εχουμε παρει το ρολο του παρατηρητη που αποδεχεται τα πραγματα ως εχουν, έτσι ειν΄η ζωη κλπ και να συμπασχουμε με το ΄δραμα΄ του πειραματοζωου του Μιλγκραμ που ΄πρεπει αφου ειναι η δουλεια του΄ να πατησει τα 420 βολτ στο αλλο πειραματοζωο.
Τουλαχιστον ας μη το αποδεχομαστε για αρχη.
Μετα ισως υπαρχει καμια ελπιδα και για σοβαρη κινητοποιηση οπως λενει Ντισκους Φαν (νομικα) και Μαρια (συλλογικα - αν και Μαρια προς το παρον ο συλλογος εχει διακοψει τη λειτουργια του).
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01460 seconds with 11 queries