Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 26-08-19, 22:43
Το avatar του χρήστη Samian
Samian Ο χρήστης Samian δεν είναι συνδεδεμένος
Mare nostrum moderator
 
Εγγραφή: 02-02-2010
Περιοχή: Σάμος
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Μην μπαίνεις σε τέτοιο κόπο.
Μια χαρά είναι η άμμος. Έχει την βιολογία της και όπως το είχες το πάχος της σούπερ.

Άσε αραγωνίτες και κοκοψόψαρα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από michalos Εμφάνιση μηνυμάτων
Σχετικα με τους βραχους , εγω εχω βαλει κομματια βραχου που εχω βγαλει με καλεμι και ειναι πορωδεις ασβεστολιθικοι (εσωτερικα ειναι λευκο χρωμα σαν ασβεστης) και επισης μερικοι αν τους ζορισεις και με το χερι σπανε,αλλοι εινα ι πιο σκληροι αλλα δεν ειναι πετρες ,με την εννοια της πετρας που ξερουμε και ειναι γεματοι ζωη πανω τους, απο μικρα σφουγγαρια μεχρι μικρουλια ζωυφια. Ειναι τραγανες αυτοι ? επισης κανουν την δουλεια για φιλτρνση που θελουμε?
Ειχα γυρω στα 10 κιλα , προχθες εβαλα αλλα 10 κιλα
Θα βγαλω φωτο να δεις πως ειναι
Οι βραχοι που ελεγα ειναι αυτοι
Ειναι σαν ασβεστολιθοι μεσα αν το λεω καλα, εχουν μπεζ χρωμα εσωτερικα, και ειναι γεματοι ζωη
Δεν ξερω τι βραχοι ειναι, σπανε σχετικα ευκολα
Και στη τελευταία φωτο μια σαλιαρα που επιασα με απλη αποχη, ειχε βγει στην αμμο και απλα την σκεπασα με την αποχη κ μετα τη εσυρα ωστε να μπει καλα μεσα



Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σκοπός δεν είναι να έχουν ζωή μόνο πάνω τους αλλά και μέσα τους. Ρίξε μια ματιά να δεις πως είναι η τραγάνα, ο ζωντανός ή ο νεκρός βράχος (που πουλάνε στα πέτσοπ) και σύγκρινέ τον με τον δικό σου.
Δώσε λοιπόν βάση στο βράχο, να είναι πορώδης και να μπορεί να κρατά βιολογία, να σου αρέσει επίσης το σχήμα και η διαμόρφωσή του (hardscape).

__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Samian : 26-08-19 στις 23:09
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01624 seconds with 11 queries