Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 02-07-07, 23:45
orck Ο χρήστης orck δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Π.Φαληρο
Μηνύματα: 1.052
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην orck Send a message via Skype™ to orck
Προεπιλογή

το conditioner θες πραγματικα, το αλλο ειναι σαν συμπληρωμα, ειναι στην κριση του καθε ενος εαν θα το χρησιμοποιησει, εγω ισως το κραταγα για να το χρησιμοποιησω για περιοδους εντονου στρες, πχ καινουργιο ψαρι στο ενυδρειο, εαν θελω αναπαραγωγη, λιγο πριν τα αφησω μονα τους για διακοπες κλπ

εγω χρησιμοποιω το sera aquatan το οποιο περα απο αντιχλωριο λεει οτι ειναι και για στρες, προστατευει την βλενογονο, δεσμευει τα βαρεα μεταλα, καθαριζει το νερο (ψηνει και καφε στο μπρικι)
οταν τελειωσει θα παρω το Prime γιατι ειναι πραγματικα το πιο οικονομικο (το πιο ακριβο ειναι αλλα ριχνεις καθε φορα πολυ λιγοτερο απο οποιοδηποτε αντιστοιχο σκευασμα, οποτε σου μενει για παρα πολυ)


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από skourkou Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους!

Το σαββατο πηγα στο pet shop που αγοραζω τα προιοντα για το ενυδρειο μου για να παρω αντιχλωριο. Μέχρι τωρα αγοραζα το αντιχλωριο της TETRA aquasafe. Δυστυχος της ειχε τελειωσει και μου εδωσε ένα άλλο σκευασμα της AQUARIUM MUNSTER το aquavital-stress protect. Εκεινη την ωρα δεν καθησα καθολου να το διαβασω και απλα το αγορασα. Πηγαίνοντας στο σπιτι και διαβαζοντας στο εντυπο του περιεχομενου ειδα ότι περιεχει aloe vera, ιωδινη και βιταμινη c για το στρες των ξαριων και την ενδυναμωση του ανοσοποιητικου συστηματος των ψαριων. Φυσικα πουθενα δεν ελεγε για αντιχλωριο και καθαρισμο του νερου.

Αμεσως το εκλεισα και πηγα να το αλλαξω. Για κακη μου τυχη όμως ειχε κλεισει και ετσι πηγα σε ένα άλλο μαγαζι. Εκει μου εδωσαν παλι της AQUARIUM MUNSTER το aquavital-conditioner. Δεν λεει πουθενα για αντιχλωριο αλλα λεει ότι καθηστα το νερο της βρυσης καταληλο για ενυδρεια αφεροντας βαρια μεταλλα και σταθεροποιει το PH. Πιστευω ότι είναι αντιχλωριο ε?
Το πρωτο σκευασμα δεν το εχω γυρίσει ακομα, μήπως να το χρησιμοποιήσω? Εσεις χρησιμοποιείτε τετοια σκευασματα? Τι αντιχλωριο προτείνετε?

Ευχαριστω!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01613 seconds with 11 queries