Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 04-01-14, 18:05
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από niklal Εμφάνιση μηνυμάτων
το χαλίκι και τις πέτρες τις εχω βγάλει πρόσφατα για να το βράσω και να τα ξαναβάλω μέσα.

και το φάρμακο το έδωσα επειδη δεν έτρωγαν και μετά από αυτό οπός είπα πιο πάνω τρώνε κανονικά.

ενυδρειο έχω 2 χρονιά ξέρω τι να κάνω και τι αλλαγές νερού πρέπει να κάνω.
το ψάρι δεν είναι μικρο είναι 25cm περίπου. το βλέπω ότι ζει καλά και τρέφετε καλά το προβλημα μου είναι το σπυράκι που έχει στο πτερύγιο και πως θα το αντιμετωπίσω.
-------------------------


Fluval 206 εξωτερικό.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από niklal Εμφάνιση μηνυμάτων
200 Λιτρα.
έχει και άλλα 5-6 σημάδια στα πτερύγια πολύ μικρότερα από αυτό άλλα δεν εξέχουν σαν και αυτο.
κανονικά το έχω στους 25C άλλα τώρα στους 30C.
κανένα φάρμακο μόνο αντιχλωριο.
ναι τρώνε μια χαρά.

Σου έγραψα κάποια πράγματα... για να καταλάβεις αυτά που έχεις κάνει λάθη και θα μπορούσαν να οδηγήσουν στον θάνατο του ψαριού σου... ΔΕΝ σε επέπληξα.
Καλό θα ήταν να τα ξαναδιαβάσεις (να σε βοηθήσω προσπάθησα)... και να μειώσεις την θερμοκρασία του ενυδρείου (σταδιακά... όπως σου περιγράφω). Η άνοδος της θερμοκρασίας... γίνεται για συγκεκριμένο λόγο.
Εγώ βλέπω ότι είσαι μέλος από τον Μά'ι'ο του 2012... αλλά συμβουλεύεσαι το pet-shop και ΔΕΝ διαθέτεις test για μετρήσεις (#5).
Φιλική συμβουλή... διάβασε στο link μερικές πληροφορίες (πιθανόν να τα γνωρίζεις ήδη)... και δώσε στο ψάρι σου ότι απαιτεί από σένα... για να ΔΙΑβιώνει σωστά όχι να επιβιώνει.-

http://diszhal.info/english/cichlids..._ocellatus.php
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02009 seconds with 11 queries