Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 28-01-13, 01:44
lionor Ο χρήστης lionor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 574
Προεπιλογή

Αυτο το φιλτρο jet flo 150 το ειχα κι εγω για κανα 8 μηνο σε 60 λιτρο ομως ενυδρειο και μολις και μετα βιας εκανε την δουλεια του, τωρα το εχω βαλει στην ακρη.
Αλλαξετα οσο εινα ακομα καιρος.
Εχουν πολλα αρνητικα, οπως νομιζω και σχεδον ολα τα εσωτερικα, τι να πρωτο αναφερω: 1) κανουν τρελλο θορυβο, 2) εχουν ονομαστικη ισχυ 600l/h, αλλα αυτο ισχυει σε απολυτες συνθηκες, δηλ να ειναι αδεια τελειως και οχι παραγεμισμενα με οτιδηποτε υλικο, 3) δεν ειναι και τα πιο οικονομικα σε καταναλωση, 4) αν και θεωρητικα για εσωτερικα φιλτρα εχουν σχετικα μεγαλο καδο, παρ' ολα αυτα ειναι....μικρος, δηλ. δεν χωραει αρκετο βιολογικο υλικο με οτι αρνητικα αποτελεσματα εχει αυτο, 5) μπουκωνουν ευκολα τα σφουγγαρια τους, εγω το καθαριζα σχεδον καθε βδομαδα, και οταν λεμε καθαρισμα εννοουμε οτι πρεπει να το βγαζεις τελειως το φιλτρο απο το ενυδρειο
Νομιζω τα εχεις τοποθετησει πολυ χαμηλα, πρεπει η εξοδος του νερου να ειναι στο υψος της σταθμης του νερου του ενυδρειου, για να κανει και την σχετικη αναταραξη στην επιφανεια, ακομα οπως εχουν τοποθετηθει πολυ φοβαμαι μην γινει...πλυντηριο το ενυδρειο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01455 seconds with 11 queries