Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 21-07-14, 21:24
Το avatar του χρήστη chrisvari
chrisvari Ο χρήστης chrisvari δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-04-2010
Περιοχή: ΒΑΡΗ
Μηνύματα: 302
Προεπιλογή

Θα ήθελα μια βοήθεια σε κάτι.Τα 6 απο τα 8 δισκάκια μόλις καταλάβουν οτι πεφτει μάσα, τρέχουν σα παλαβά να διεκδικήσουν το μερίδιο τους.Τα 2 όμως , τα πιο μικρά,ενώ γενικά ακολουθούν το κοπάδι και δείχνουν εξαιρετικά,όταν πέσει τροφή είναι σαν να τους έχουν πει τα άλλα''θα φάμε εμείς κι όταν τελειώσουμε μπορεί να τσιμπήσεις κάτι''.Διασκορπίζω με τέτοιο τρόπο τα flakes,έτσι ώστε να πηγαίνουν σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του ενυδρείου.Βλέπω τροφή να πηγαίνει δίπλα στο στόμα τους και να μην το ανοίγουν καν.Δε θέλω να ξεκινήσω ακόμα με καρδιά.Θέλω να τρέξει 2 βδομάδες το ενυδρείο έτσι και μετά.Μπορώ να μουλιάζω σε σκορδόζουμο 1 φορά την εβδομάδα.Τι άλλο μπορώ να κάνω?Απο τροφές δείνω ocean nutricion spirulina flakes,ocean formula 2 flakes,ocean prime reef flakes,grand champion granulat tony tan,day by day granulat tony tan,tropical d50 plus flakes,tropical d-allio tabin,tropical vegetabin b και απο κατεψυγμένη έχω στη κατάψυξη για να ξεκινήσω ocean nutricion discus food (καρδιά),ocean discus quintet και ocean nutricion special formula vhp
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01417 seconds with 11 queries