Θέμα: IWAGUMI Cube
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 24-03-12, 03:29
Το avatar του χρήστη zak
zak Ο χρήστης zak δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-02-2006
Περιοχή: Ηράκλειο, Κρήτης
Μηνύματα: 275
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην zak Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην zak Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην zak Send a message via Skype™ to zak
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από beeromixalhs Εμφάνιση μηνυμάτων
γνώμη μου zak για να κάνεις αυτό που έχεις στο μυαλό σου θα πρέπει να ξεχάσεις τα led. Όπως επίσης ψάξου για καμία μπουκάλα CO2 (πυροσβεστήρα και μανόμετρα κτλ από ebay)

CO2 μπουκαλα έχω απο "Δοξαστακης Αέρια" απλά όπως προείπα θα ήθελα να το αποφύγω.

Ξέχνα επίσης την άμμο θαλάσσης (έχεις τσακίσεις τις παραλίες δε θα έχουν οι τουρίστες να καρφώσουν μια ομπρέλα σε λίγο καιρό). Θα βάλεις ένα σοβαρό υπόστρωμα και ετοιμάσου να στοκάρεις λιπάσματα.

Το ξέρω ρε πανέξυπνε... κατευθείαν να με κατηγορίσεις για την έλειψη τουρισμού
Να βάλεις ένα ωραίο χαλάκι από cuba και τα νέον (που έδωσες στο κουμπάρο σου) πάλι μέσα. Άντε και μερικές αμάνο να σου τρώνε την άλγη που θα μαζεύει.
Το cuba δεν ειναι άσχημο, όσο για τις αμάνο... δεν τρελενομαι ρε γμτ... θα ήθελα κατι πιο ομορφο....

Αλλιώς εγώ το IWAGUMI το βλέπω δύσκολο

Αργά βήματα θέλει... δεν ειναι νταμαράκι...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GiWrGoS198 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάτι ακόμα .Πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις γιατι το έργο θα είναι λίγο ακριβό .

Define τα ακριβα σημεία γιατι εγω δεν τα βλπεω


Τι είδους πέτρες σκέφτεσαι να βάλεις ;;

Πέτρες δεν ξέρω το όνομα τους αλλα έχω σταμπάρει κατι πολυ όμορφες "αγριες" σε ενα πετσοπ ... ειναι καφέ με γκρι λοριδες.


Ψάρια ;;Πολύ όμορφα τα Hyphessobrycon Amandae .

Δεν εχω καταληξει σε ψάρια....


Τα led με δύσκολα φυτά τα ξεχνάς .Πας λογικά για 1w/λίτρο άρα 30w !

Οι led θα μπουν για λόγους οικονομιας για τις βραδυνές ώρες. Οι G9 βγάζουν 25W η καθεμία, οπότε έχουμε 100W + οτι βγαζουν τα λεντ.

Υποστρώματα υπάρχουν πάρα πολλά,διάλεξε σκούρου χρώματος και μικρής διαμέτρου .Από λίπανση τι σκέφτεσαι ;
Θα καταλήξω οταν καταλήξω στα φυτά....
.....
-------------------------
νομίζω πως βρηκα το ψαράκι .....

Iriatherina werneri


αν εχω θέμα με την αθερίνα λόγω χώρου... ίσως αυτο?
Pseudomugil gertrudae


έχει καποιος εμπειρία και άποψη απο αυτά τα ωραία ψαράκια?
__________________

μη ρωτάς αν δε θέλεις να ξέρεις.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zak : 24-03-12 στις 03:29 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01792 seconds with 11 queries