Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 29-11-11, 08:33
dvarnav Ο χρήστης dvarnav δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2011
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Σε μια τελευταία μου επικοινωνία με την EHEIM με ενημέρωσαν οτι εφόσον η αντλία έχει αλλαχτεί πέρσυ πιστεύουμε οτι είναι παλιά έκδοσης (πράγμα που σημαίνει οτι οι αντλίες άλλαξαν φέτος σε κατι πολύ καλλίτερο). Στις καινούργιες αντλίες η νέα χειρωνακτική αντλία και αντάπτορας (κοινώς όλη η κεφαλή) έχει επανασχεδιαστεί εσωτερικά και δεν θα έχει προβλήματα διαρροών.
Άρα ναί υπάρχει πρόβλημα με την κεφαλή των 2071/73/75 και οι φετινές εκδόσεις αυτο το πρόβλημα δεν θα έχει.

Το περίεργο είναι οτι μου συστήνουν να επικοινωνήσω άμεσα με την EHEIM service in Greece (Magniko) ξανά για το θέμα αυτό αλλα δεν καταλαβαίνω δεν έχει κλείσει η Magniko ως υποστήριξη της EHEIM μεταβιβάζοντας την στην PETline. Κάτι ακόμα σε επικοινωνία μου με την PETline την προυγούμενη παρασκευή με τις πωλήσεις για το θέμα αυτό με διαβεβαίωσαν οτι θα επικοινωνήσει άμεσα καποιος που κάνει service στα φιλτρα ακόμα τον περιμένω.

Τελικά αγόρασα ένα 2076 γιατι έχει τελείως άλλη κεφαλή και δυνατότητες για να δουλεψει το ενυδρείο και αναμενω να κάνω χρήση της εγγύησης για την οριστική αποκατάσταση του παθητικού 2073.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01353 seconds with 11 queries