Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 08-04-12, 17:22
Το avatar του χρήστη zweet
zweet Ο χρήστης zweet δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Περιοχή: Αυλωνα
Μηνύματα: 318
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην zweet Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην zweet Send a message via Skype™ to zweet
Angry τα εκανα θαλασσα... ξανα απο την αρχη.. λιγη βοηθεια

σημερα διαπιστωσα οτι το προχειρο φιλτρο που ειχα φτιαξει με την αντλια και τα υλικα απο το ενυδρειο ειχε αποσυνδεθει (προφανος εδω και ημερες) γιαυτο το νερο οσο παει και πρασσινιζε..
το νερο εχει γινει καταπρασινο και εχει αρχησει να μου θυμιζει στασιμο, παρ ολο που ειχα προσθεσει και αεραντλια και ειδικα απο προχτες που αλλαξα την ροη του νερου, η κατασταση χειροτερεψε..

και σαν να μην εφτανε αυτο ηρθαν και τα βατραχια που βρωμανε

συνδεσα την αντλια με το ποτιστικο που παει στα δεντρα και αδειαζω σιγα σιγα το νερο.

θελώ την βοηθεια σας αν μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω ενα φτινο φιλτρο για τα λιτρα μου και τι πρεπει να κανω στη συνεχεια, να την αδειασω τελειως ? η να κανω μια αλλαγη 50% ?

ποσα λιτρα ειναι η δεξαμενη μου? ειναι 3χ2,5πλατος επι 20εκ. βαθος πανω μερος και 1,5χ1,7 πλατος και 1,2 βαθος το κεντρικο σημειο .
ποσα λιτρα εχω συνολικα?

αυριο παω για φιλτρο, ας με βοηθησει καποιος με το τι φιλτρο πρεπει να παρω με καποια λινκς γιατι εχω μπερδευτει τελειως
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01422 seconds with 11 queries