Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #37  
Παλιά 18-08-14, 20:31
Το avatar του χρήστη alphonse
alphonse Ο χρήστης alphonse δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-06-2010
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή

Ευχαριστω παιδια για τις ευχες και τις απαντησεις
να ειστε ολοι καλα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
....να τα κάνεις όλα σε μια μέρα.....
κατι τετοιο σκεφτομουν Κλεοβουλε αλλα ειναι αδυνατο.θα προσπαθησω να περιορισω τις μερες σε 2-3 καταλαβαινω οτι και παλι δεν ειναι ενταξει αλλα....
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Η σκληρότητα του νερού σου είναι πολύ καλή,το πετυχαίνεις με epsom salt ή με κάτι άλλο;
Ασβεστολιθικες πετρες, αραγωνιτης και seachem cichlid lake salt,seachem tanganyika buffer
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pas4 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως θα ήθελα να μάθω τι έγινε με τις γέννες, είχες υβριδισμούς;
γεννες αρχικα μονο απο kasanga,οσο dominate male ηταν kasanga και οταν αλλαξε ο Α male σε nkonde ειδα μπουκωμενες και nkonde. ολα αυτα με καθε επιφυλαξη μιας και δεν μπορεις να εισαι μπροστα σε καθε
στην συνεχεια ξηλωσα ολα τα kasanga και τον τελευταιο χρονο εχω μονο nkonde
πιθανοτατα να υπηρχαν και υβριδισμοι που αγνοω,αυτος ειναι και ο λογος που ξηλωσα ολα τα kasanga και δεν πουλησα ποτε μικρα παρα μονο χαρισα σε φιλους που,θελω να πιστευω, δεν θα τα κυκλοφορησουν. χομπιστες σε ξενα forum εχουν φιλοξενησει με επιτυχια δυο ειδη στο ιδιο ενυδρειο υπαρχει και μια αποψη που υποστηριζει πως οταν εχεις δυο αποικιες tropheus πολυ συχνα (δεν ειναι κανονας) αναπαραγεται μονο η μια που "επικραττει" ενω η αλλη οχι.Δεν εχει δηλαδη να κανει με την "ορθη" αναλογια αρσενικων - θηλυκων που ειναι μια αλλη θεση αναφορικα με την επιτυχη διατηρηση δυο αποικιων.Σε καμια περιπτωση δεν ειναι κατι που θα προτεινα.
καπου εχει αναρτηθει μεσα στο GAB χαρτης συμβατοτητας tropheus που παρεχει μια σχετικη ασφαλεια σε θεματα υβριδισμου.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pas4 Εμφάνιση μηνυμάτων
... εγώ μέχρι τώρα τα tropheus μου τα έχω σε spicies tank.
και πολυ καλα κανεις
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από milion Εμφάνιση μηνυμάτων
.....να πας σε ενυδρειο με μεγαλυτερο μηκος;;....
δυστυχως οχι Θαναση,θα αραιωσω την αποικια και το θεμα του overpopulation που σωστα εντοπισες θα αντιμετωπιστει.σκεφτομαι να αφησω 15 κομματια
__________________



Politicians, like diapers, have to be changed frequently - and for the very same reason
Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01662 seconds with 11 queries