Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 10-02-05, 18:46
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή Ειναι τοσο δυσκολο να κρατηθεις.....

Θελω να σας εξομολογηθω την αμαρτια μου και να με βοηθησετε αν γινεται. Ειμαι αρκετο καιρο στο φορουμ τοσο αυτο οσο και σε αλλα του εξωτερικου και παντα εβλεπα τους δισκους με δεος. Πριν απο κοντα δυο μηνες ξεκινησα το τριτο μου ενυδρειο 450 λιτρων 1,50*0,6*0,5και με φαγουριζε η ιδεα να βαλω δισκους. Τελικα ομως απο φοβο προτιμησα να το κανω κοινωνικο. Εχω ηδη μεσα 4 κομετ που μου το εστρωσαν, 4 γκαπι , 2 ζευγαρια γκουραμι , 2 κοριντορας αλμπινο, 1 αρσενικο μονομαχο, 2 κλοουν , 1 απτερονοτους, 2 μπαλουν μολι και 6 νεον.Η αμμωνια ειναι μηδεν , το PH 7.6 και η θερμοκρασια που τα διατηρω 27-28 βαθμους. Το εδαφος ειναι στρωμενο με φυσικο ψιλο πετραδακι και υπαρχουν καποιες σπηλιες και γυρω στα 10 φυτα. Ο φωτισμος ειναι 3 λαμπες φλορα της οσραμ 3*1,2μ*38W χρησιμοποιω ομως μονο τις δυο και την τριτη για δυο ωρες την ημερα.

Σημερα που πηγα να παρω κανενα γλυφτη να βαλω στο ενυδρειο επαθα τη ζημια. Ειδα ενα δισκακι γυρω στα 7 εκ μαλλον αρσενικο και μαλλον μαρλμπορο που μου πηρε την καρδια.... Και παρασυρθηκα ο ερωτιαρης. Τωρα στα παραπανω ψαρια προστεθηκε και ο βασιλιας . Καθισα πολυ ωρα και διαβασα το φορουμ και εχω πανικοβληθει.... Αλλα θα το παλεψω. Δωστε μου τα φωτα σας....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02518 seconds with 11 queries