Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 03-11-10, 18:37
Το avatar του χρήστη Aquablue
Aquablue Ο χρήστης Aquablue δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-09-2010
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 181
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Psytrancer Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ψαρι αυτο ειναι υβριδιο 100%.Προσφατα ειδα σε καταστημα ενυδρειο με guppys μαζι με endlers κ υπηρχαν καποια μικρα (υβριδια).. τα περισσοτερα ηταν σαν κ αυτο...Δεν λεω...βγαινει ωραιο ψαρακι αλλα ειναι ΠΟΛΥ κριμα να χαθει το ειδος ετσι γιατι οι πετ σοπαδες δεν εχουν ελεος.Εγω στην θεση σου θα του τα γυριζα πισω κ θα του "ελεγα" κ μερικα φωνηεντα για το δουλεμα που σου εριξε.ΑΚους εκει..."συλλεκτικο guppy"!! ελεος.

Γραψτε στο google "Double sword tail Guppy" κ αν βρητε εστω κ 1 guppy - γραψτε μου!!!
Στο Google μετά από μια γρήγορη έρευνα βρήκα:

Από το website: http://www.aquaticcommunity.com/livebearer/guppy.php
You can choose between numerous Guppy fish variations, differencing in the shape of the body as well as the colour of the fish. The most common colours are red, green and blue. Guppy variations include Veiltail guppy, Lacetail guppy, Lyretail guppy, Flagtail guppy, Bottom and Double swordtail guppy

Κάποιος φίλος είπε ότι είναι Lyretail και κάποιοι άλλοι ότι είναι Double Swordtail.

@ Panos-Alex, Το δικό μου δεν έχει μεταλλικά χρώματα, ούτε καν μαύρη στάμπα. Έχει πολύ απαλό πράσινο χρώμα στο μπροστινό του μέρος, ανοικτό πορτοκαλί στο πίσω μέρος προς την ουρά και η ψαλιδωτή του ουρά είναι πράσινη.
__________________
Χρήστος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01766 seconds with 11 queries