Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 24-01-12, 11:52
Το avatar του χρήστη kostas_pana
kostas_pana Ο χρήστης kostas_pana δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Περιοχή: koridallos
Μηνύματα: 224
Προεπιλογή

Καλημέρα μετά απο 2,5 μήνες συνεχίζω το θέμα να μην ανοίγω άλλο, λοιπόν έπεσε στα χέρια μου μια γυάλα με διαστάσεις 80*60*60. περίπου 280 λιτρα. θα γίνει το καινούριο στολίδι του σαλονιού μου λοιπόν. θα ήθελα τις γνώμες και τις πολύτιμες συμβουλές σας λοιπόν. έχω ήδη το εξοπλισμό απο το fowlr της παρουσίασης εδώ που είναι: 20 κιλά ΖΒ και περίπου 20 κιλα ΖΑ. έχει μια tunze 6025 και μια korallia nano 1600, εχει ενα skimmer boyu DG-1516 που θα αντικατασταθεί απο ενα Deltec MCE 600 να το βρώ σε καμιά τιμή της προκοπής, και το φωτιστικό που υπάρχει τώρα είναι 2*24βατ.
Απο τον υπάρχον εξοπλισμό κρατάω κάτι η ολα πάνε στη αποθήκη? επίσης το ενυδρείο έχει κλεισμένη τρύπα υπερχείλισης στον πάτο του, είναι καλύτερο να την ανοίξω και να του βάλω το 100αρι για σαμπ? δεν έχω δει πως μπορώ να φτιάξω υπερχείλιση με τρύπα στον πάτο του ενυδρείου??? (υπάρχει μια καρφουρίασια γυάλα 80*30*40 για σαμπ αλλα θέλει και αυτή δουλειά, να μπουν τα χωρίσματα δλδ)
για τα φώτα, να βάλω άλλο ένα φωτιστικό 2*24 η θα είναι και αυτό λίγο? (συνολικά θα είναι 4*24βατ)
το mce 600 ειναι οκ για τα λίτρα μου ε? μπορεί να μπεί in sumb η μόνο κρεμαστό?
πόσους και ποιους κυκλοφοριτές να ψάχνω?
θερμαντήρας ενας 200βατ φτάνει?
έχω πολλά ερωτήματα στο μυαλό μου, υπάρχει διάθεση για απαντήσεις απο μέρους σας???
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01384 seconds with 11 queries