Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 21-10-07, 00:47
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Τα Trigger που αναφερεις τα εχω δει αρκετες φορες στο ψαροντουφεκο,.Μου φαινεται οτι με την αλλαγη του κλιματος σε μερικα χρονια θα εχουμε αρκετα ειδη απο Λεσεψια ψαρια στα νερα μας και τοτε να σε δω αν θα βουτας κι εσυ με τις αποχες να "ψωνισεις"
Το Thalassoma lunare το ειδα στο Water inn και δεν το βρισκω τοσο ομορφο οσο το δικο μας pavo.
Θελω να ξεκαθαρισω οτι εμενα μου αρεσουν ολα τα θαλασσινα και παθαινω πλακα με τα χρωματα και την φωτεινοτητα των τροπικων reef, απλως βρισκω την ομορφια των μεσογειακων πιο "σκοτεινη και αγρια" αρα και πιο ιδιαιτερη.
Τελος να επισημανω οτι στην περιπτωση του μεσογειακου εχουμε ενα μεγαλο πλεονεκτημα: Γνωριζουμε τα ψαρια και μπορουμε με μια μασκα να τα παρατηρησουμε στο φυσικο τους περιβαλλον καθως και την συμπεριφορα τους μεσα σε αυτο ωστε να τους παρεχουμε στην αιχμαλωσια το καλυτερο δυνατον.Στο τροπικο πρεπει να παρεις το αεροπλανο και να πας Μαλδιβες.Ακομα οπως σωστα ειπες ευκολοτερα θερμαινεις παρα ψυχεις ενα ενυδρειο οποτε η χρηση ψυκτικου ειναι must στο μεσογειακο που αυτο αυτοματα καταργει τον μυθο οτι το μεσογειακο ειναι" το ενυδρειο του φτωχου".
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01469 seconds with 11 queries